DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

İflas eden KSN Lojistik işçilerinin alacakları ödendi

Salgın döneminde hakları ödenmeyen KSN Lojistik işçilerinin ücretleri, şirketin iflas etmesinden sonra devlet tarafından ödendi.

Şubat 2021’de İstanbul, Ümraniye, Esenşehir Mahallesi’nde bulunan KSN Lojistik Şirketi’nde çalışan işçiler ücretlerinin ödenmemesi üzerine Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşarak mücadele etmişti.

Şirket önünde hakları için eylem yapan işçiler, haklarını almak için hukuk süreci başlatmıştı. Bu mücadelenin sonucunda şirketin iflası açıklanarak işçilere devlet tarafından ödemeleri yapıldı.

Şirket vekilinden PE’ye açıklama

Şirket yetkilisi Orkun Karayel’in vekili PE’ye ulaşarak bir açıklama yaptı. Şirket vekili tarafından yapılan açıklamada şirkette çalışan işçilerin tüm işçilik alacaklarının SGK tarafından ödendiği belirtildi.

KSN Lojistik Şirketi’nin ekonomik sebeplerden dolayı konkordato sürecine girdiğini ve akabinde iflas ettiğini belirten şirket avukatı, “Bu süreçte müvekkil Orkun KARAYEL kanser tedavisi gördüğü için iş yerinde aktif olarak gelişen koşullara müdahale edememiştir. Bu süreçte KSN Lojistik Şirket çalışanların ücreti ödenmiş olup çok az sayıda işçinin alacağı bir süre gecikmiştir. İşçilik alacakları olan işçilerin tüm hakkedişleri SGK tarafından karşılanmış olup bugün itibariyle daha önceden çalışan KSN Lojistik Şirket çalışanlarının hiçbir işçilik alacağı mevcut değildir” dedi.

KSN Lojistik işçileri: Haklarımız ödendi

PE’ye gelen açıklamanın ardından işçilerden konuyla ilgili bilgi alınmıştır. Geçtiğimiz yıl Şubat ayında KSN Lojistik tarafından ücretleri ödenmediği için PE’ye ulaştıklarını belirten işçiler, “haklarımızı almak için şirket önünde basın açıklaması yapmış ve bunun bir parçası olarak da hukuki süreç başlatmıştık. Şirketin iflası açıklandıktan sonra kıdem tazminatımız ve maaşlarımız devlet tarafından ödenmiştir.” dedi.

KSN Lojistik işçilerinden basın açıklaması: “Haklarımızı istiyoruz’’

https://www.facebook.com/patronlarinensesindeyiz/videos/ksn-bas%C4%B1n-a%C3%A7%C4%B1klamas%C4%B1/852173395332605/

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nursanlar Kartal Plaza inşaatında işçilerin ücretleri ödenmiyor

Yükleniciliğini Nursanlar İnşaat’ın yaptığı Nursanlar Kartal Plazalar şantiyesinde çalışmış işçilerin ücretleri ödenmiyor. Patronların Ensesindeyiz Ağı’na …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x