DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

KSN Lojistik işçilerinden basın açıklaması: “Haklarımızı istiyoruz’’

Hakları verilmeden işten çıkarılan KSN Lojistik işçileri, şirketin Ümraniye’deki Genel Merkez binası önünde bir araya geldi.

‘’Patronların Ensesindeyiz’’, ‘’KSN İşçisi Kazanacak’’, ‘’Boyun Eğme Emeğine Sahip Çık’’ sloganlarının atıldığı eylemde, işçiler adına bir basın açıklaması yapıldı.

‘’KSN Lojistik İşçileri Hakları İçin Mücadele Ediyor’’ başlıklı açıklamada, uzun mesai saatleri ve gasp edilen yemek ve mesai ücretlerine rağmen işçilerin işten çıkarıldıkları belirtilirken işçilerin maaşlarının ve tazminatlarının da verilmediği ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, İzmir, Bursa, Ankara ve Adana’daki KSN işçilerine de mücadele çağrısı yapıldı.

Yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

‘’Bizler,

KSN Lojistik firmasında çalışırken hakları gasp edilen işçileriz.

KSN Lojistik bünyesinde oto yedek parça, mobilya, tekstil gibi birçok sektörde çalışma yürüten büyük firmaların tedarikçiliğini yaptık.

Uzun süre çalışma saatlerine maruz kaldık, neredeyse her gün 12 saatin üzerinde çalıştık. Direksiyon başında bir şirketten diğerine zaman baskısıyla tehlikeli çalışma koşullarına rağmen çalışmak zorunda kaldık. 

Tüm bu çalışmalarımıza rağmen patron Orkun Karayel maaşlarımızı zamanında ödemedi. 8 aydır doğru düzgün yemek parası verilmedi, fazla mesailerimiz ödenmedi. Maaşlarımız her ay geriden geldi. 

Şuan birçok arkadaşımız hakları ödenmeden işten çıkarıldı, birçoğu istifaya zorlandı. Yine birçok arkadaşımız ise ücretsiz izin dayatmasıyla karşı karşıya kaldı.

Tüm bu yaşanan sürece kadar KSN Lojistik yetkilileri bizleri oyalamak için bahaneler üretmekten başka bir şey yapmadı.

Bizler yaşadığımız bu hak gaspına artık sessiz kalmıyoruz. KSN Lojistik patronu Orkun Karayel zenginlik içersinde yaşamını sürdürürken bizler kiralarımızı ödeyemiyoruz, kredi borçlarımız yüzünden icralara maruz kalıyoruz, faturalarımızı ödeyemiyoruz…

Artık yeter!

Bu duruma sessiz kalmıyoruz. Bizi bu duruma düşüren patrona karşı birlikte hareket ediyoruz. Haklarımızı birlikte arıyoruz.

KSN Lojistik patronu Orkun Karayel’e sesleniyoruz:

  • Şuan içerde olan bütün ücretlerimiz derhal ödenmelidir.
  • Maaşlar, kıdem ve ihbar tazminatlarımız, fazla mesailer, eksik yatırılan AGİ’ler, şirket için cebimizden yapılan harcamalar acil olarak bütün işçilere ödenmelidir.
  • Gerekçe gösterilmeksizin işten çıkarılan ve istifaya zorlanan arkadaşlarımızın iş çıkış kodları düzeltilmelidir.

Taleplerimiz bellidir. Biz emeğimizin karşılığını istiyoruz. Gece gündüz araç başında şirketlere ürün taşımacılığı yaptık, uzun saatler çalıştık. Şimdi bu haklarımızı almak için Patronların Ensesindeyiz KSN Lojistik İşçi Komitesini kurarak mücadele etmeye başladık.

Biz burada sadece ücretlerimiz için değil bizi bu duruma düşüren patron zihniyetine karşı da mücadele ediyoruz.

KSN Lojistik’in İzmir, Bursa, Ankara ve Adana şubelerinde çalışan işçileri PE KSN Lojistik İşçi Komitesinde birlikte hareket etmeye çağırıyoruz. 

Gelin birlik olalım ve haklarımızı birlikte arayalım.‘’

 

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Casting ajansları en fazla genç oyuncu adaylarını sömürüyor

Referans Menajerlik işçinin alacaklarını ödemiyor  Genç oyuncu adaylarının tanımsız koşullarda ve sık sık hak gasplarıyla …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x