19 Mayıs 2024, Pazar

Motokurye Dayanışma Ağı

Patronların Ensesindeyiz Motokurye Dayanışma Ağı; insanca yaşayabileceğimiz bir ücret kazanmak için hep daha fazla ve daha hızlı sürmemizin gerektiği, çalışma saatleri uzadıkça kazaların arttığı, kış yaklaştıkça işlerin daha da zorlaştığı bir iş kolunda çalışan biz motokurye emekçileri tarafından kuruldu. Parayla satılan üniformalardan motorların bakım masraflarına, sigorta ödemelerinden mobbinge birçok başlıkta sorunlar yaşıyoruz.

Örgütlülük ve dayanışmanın her geçen gün zorlaşan koşullara en iyi hazırlık olduğunun bilinciyle 2020 yılından itibaren birçok şehirde dayanışma ağları kurduk. İstanbul Kadıköy, Ankara, Eskişehir bunlardan birkaçı. Trendyol, Yemeksepeti, Getir gibi büyük taşıma şirketlerinin dışında pek çok esnafın kuryeliğini yapan emekçilerin de yer aldığı dayanışma ağlarımız gün geçtikçe daha fazla işçiye ulaşıyor. Yemeksepeti işçileri sendikasızlaştırılırken yanlarındaydık. Getir işçilerinin Ankara depolarındaki kazanımlarında biz vardık. Trendyol işçilerinin haklı direnişinde biz vardık, kazandık.

Tüm motokurye emekçisi kardeşlerimize sesleniyoruz. Yalnız değilsiniz. Haydi gasp edilen haklarımızı almak Patronların Ensesindeyiz Motokurye Dayanışma Ağı’nda bir araya gelelim, mücadeleyi büyütelim.

Haberler

Hemen Kurye işçisi hakkını aldı

Antalya'da Fiyuu Tıkla Gelsin firmasının taşeronluğunu yapan Hemen Kurye firmasında esnaf kuryelik yapan bir işçi, Patronların Ensesindeyiz’e ulaşarak 1 aydan fazla sürelik ücret ödemesinin...

Dayanışma Ağına Katıl :

pe