19 Mayıs 2024, Pazar

Çağrı Merkezi Çalışanları Dayanışma Ağı

Bizler “müşteri hizmetleri” diye arandığında karşınıza çıkan robotik seslerin sahibiyiz.Öyle ki, kimi zaman şirketlerin “müşteri memnuniyeti” politikası gereği bir makine gibi konuşmamız istense de bizler insanız ve hepimizin bir yaşamı var. Bu ülkedeki diğer emekçiler gibi hayat pahalılığından etkileniyor, her ay sonu kiramızı denkleştirmeye çalışıyor ve çok ağır koşullarda çalışıyoruz.

Uzun mesai saatleri, mobbing ve düşük ücretlerle çalışmak zorunda olan bizler, bu gidişata dur demek için Patronların Ensesindeyiz Çağrı Merkezi Çalışanları Dayanışma Ağı’nda yanyana geldik, birbirimizi bulduk. Önce Webhelp ile başladık. Tuvalete gitmemizi bile izne bağlayan patronlara karşı bayrak açtık. Ardından CMC ve Vodatech çağrı merkezi şirketlerinde yan yana geldik. Mücadele ettik, kazandık.

Çağrı Merkezi işçisi tüm arkadaşlarımıza sesleniyoruz; yan yana gelirsek, telefonlardaki robotik seslere sahip emekçilerin de bir yaşamı olduğunu ve insanca yaşamayı hak ettiğini tüm patronlara gösterebiliriz.

Haberler

TELEPERFORMANCE EMEKÇİLERİ ASGARİ ÜCRETİN ALTINDA ÇALIŞTIRILIYOR

Türkiye'de 5 farklı şehirde toplamda 3000'in üzerinde, globalde toplamda 400 binin üzerinde çalışanı bulunan ve çok sayıda firmaya çağrı merkezi hizmeti veren Teleperformance şirketinde...

Dayanışma Ağına Katıl :

pe