19 Mayıs 2024, Pazar

Tekstil İşçileri Dayanışma Ağı

Bizler, üzerinize giydiğiniz her bir kıyafeti, evinizdeki perdeyi, masa örtüsünü, kullandığınız her türlü kumaş parçasını üreten tekstil ve hazır giyim işçileriyiz. Öylesine düşük ücretlerle çalışıyoruz ki, çoğu zaman ürettiklerimizi satan büyük mağazaların yanına dahi yaklaşamıyoruz. Bu pahalılıkta ay sonunu getiremediğimiz için pek çoğumuz ek işler yapıyoruz. Kimimiz geceleri düğün salonunda garsonluk yapıyor, kimimiz inşaatta bekçilik, bazılarımız eve nakış işi alıp ailecek onları işliyoruz.

Tekstil işçiliği denince herkesin aklına düşük ücretler, uzun çalışma saatleri, sigortasız ve güvencesiz çalışma, zorunlu Pazar mesaileri, ödenmeyen mesai ücretleri geliyor. Biz bu koşullarda çalışırken, patronlarımız gün geçtikçe zenginleşiyor. Bizler bu insanlık dışı koşullara ‘dur’ demek için Patronların Ensesindeyiz Tekstil İşçileri Dayanışma Ağı’nda yan yana geldik. Pek çok fabrikada ve atölyede mücadele ettik, kazandık, çalışma koşullarımızda iyileşme sağladık. Çelik Nakış’ta, Simo’da, Inter’de birlik olunca kazanabileceğimizi gördük. ETF direnişinde dostlarımızla birlikte günlerce fabrika kapısındaydık. Şireci Tekstil, Alpin Çorap gibi büyük fabrikalarda mücadelenin parçası olduk.

Tekstil işçisi kardeşler yalnız değilsiniz. Fabrikada, atölyede yalnız kalmamak, sorunların içinde boğulmamak için bizi arayın, Tekstil İşçileri Dayanışma Ağı’na katılın.

Haberler

Gama grevi devam ediyor!

Düzce'de Gümüşova Organize Sanayi Bölgesi'nde yer alan Gama İplik'te çalışmayı durdurup fabrika önünde direnişe geçen işçiler, talepleri kabul edilene kadar grevlerini sürdürmekte kararlı oldukları...

Dayanışma Ağına Katıl :

pe