19 Mayıs 2024, Pazar

Kule Vinç Emekçileri Dayanışma Ağı

Hani şu etrafımızdaki plazalar var ya, yüksek katlı yapılar, onlar biz kule vinç işçileri tarafından kuruldu. Dışarıdan bakınca bizleri gören olmuyor çünkü biz şantiyelerin onlarca metre yukarısında tüm gün bir kabinde çalışıyoruz, karşılığını ise bir iş cinayetine kurban giderek veriyoruz. Bizler, daha fazla arkadaşımız ölmesin, sürekli işsiz kalmayalım, hakkımızı olan maaşı alabilmek için taşeronların peşinde koşmayalım diye 2020 yılında dayanışma ağında mücadele etmeye karar verdik. İzmir Viven Tower şantiyesinde, İstanbul Fikirtepe konut projelerinde, Akkuyu Nükleer tesisinde hakkını arayan operatörümüzün yanında, Ümraniye Şerifali konut şantiyesinde şiddete maruz kalan operatörümüzle birlikte mücadele verdik.

Operatör arkadaşlarımız korkmayın, birlikte mücadele eder ve örgütlenirsek patronlardan hesabı sorabiliriz. Örgütlenirsek, yüzlerce metre yukarıdan sömürülen işçi arkadaşlarımızı izlemek yerine, patronların paniğini izlemeye başlarız.

Haberler

TOKİ şantiyesindeki iş cinayetinin hesabını soracağız

Manisa’da sürmekte olan TOKİ inşaatında vinç operatörü arkadaşımız Mert Bayat’ı iş cinayetinde kaybettik. Aksu İnşaat adlı firma bünyesinde vinç operatörü olarak çalışan Bayat, geçtiğimiz...

Dayanışma Ağına Katıl :

pe