19 Mayıs 2024, Pazar

Sağlık Emekçileri Dayanışma Ağı

Sağlık emekçileri geç ve eksik yatan ücretler, ağır çalışma koşulları, iş yükü ve angarya, idarenin veya patronun keyfi uygulamaları, barınma, beslenme ve ulaşım sorunları gibi tüm emekçilerin yaşadığı sorunların yanında bir de AKP'li yıllarda piyasalaşan sağlık sisteminin ürünü olan "sağlıkta şiddet" sarmalında boğuluyorlar.

PE Sağlık Emekçileri Dayanışma Ağı bu ağır tabloda sağlık emekçilerine çıkış yolunu gösteren bir umut ışığı oldu. Dışkapı Eğitim Hastanesi'nde gece mesai ücretleri, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'nde izin hakları gaspedilen sağlık emekçilerinin hak arama mücadelesine ışık tuttu. Adana Balcalı Hastane'sinde ise komiteleşerek mücadeleyi daha ileriye taşıdı. Özel Ege Şehir Hastanesi'nde kazanımla sonuçlanan mücadeleye öncülük etti. Ankara'da Verem Savaş Göğüs Hastanesi'nin kapatılmasına karşı, İzmir Suat Seren Göğüs Hastanesi'nde pandemi döneminde idarenin halkın sağlığını riske atan uygulamalarına karşı mücadele etti. Yine pandemi döneminde İzmir, İstanbul, Ankara ve Adana'da sağlık emekçilerinin sesi oldu.

Sağlık emekçisi kardeşler. Hakkımız olanı almak, halkımızla aramızdan bu lanet olası düzeni çekip çıkarmak, iyi olmak, iyileştirmek için gelin “Patronların Ensesindeyiz Sağlık Emekçileri Dayanışma Ağı” nda kavga edelim.

Haberler

Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesinde fazla mesai ve Mobbing

Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde geçtiğimiz Aralık ayının başında yeni bir Nöroloji Yoğun Bakım Ünitesi açıldı. Patronların Ensesindeyiz’e konuşan işçilerin aktardığına göre...

Dayanışma Ağına Katıl :

pe