19 Mayıs 2024, Pazar

Bilişim Emekçileri Dayanışma Ağı

Patronların Ensesindeyiz Bilişim Emekçileri Dayanışma Ağı, ücret karşılığı olmaksızın fazla mesaiye maruz bırakılan ve bu durumun kural haline getirildiği bir sektörde çalışan yazılım emekçileri tarafından kuruldu. Uzaktan çalışma modeliyle mesai saati kavramının ortadan kalkması ve esnek çalışmasının yaygınlaşması en temel sorunlarımız.

Bugün patronlar karlarına kar katarken, bizlerin payına uzun saatler altında çalışmak düşüyor. Ancak buna hayır deme zamanı geldi. Payımıza düşeni reddetmek ve değiştirmek için 2019 yılında bir araya geldik. Pandemiyle birlikte hayatımıza giren evden çalışma modelinin gerektirdiği tüm hakları ilk biz talep ettik, etmeye de devam edeceğiz.

Tüm yazılım emekçisi kardeşlerimize sesleniyoruz. Yazılım emekçileri birlikte hareket etmeli, kendi hakkının takipçisi olmalı. Yan yana gelelim, omuz omuza mücadelemizi büyütelim.

Haberler

Hem suçlu hem güçlü bir patron portresi: “Şahin Ünsever”

Almanya’da kullanıma giren Jobwars adlı iş arama sitesi ve aynı zamanda Uns Doc ve Unstech’i de bünyesinde barındıran Almanya merkezli Assa Teknoloji’nin patronu ve...

Dayanışma Ağına Katıl :

pe