19 Mayıs 2024, Pazar

Belediye Emekçileri Dayanışma Ağı

Patronların Ensesindeyiz Belediye Emekçileri Dayanışma Ağı, 2021 yılında kuruluşunu ilan ederek yola çıktı. Yürüdüğümüz sokakları var eden, temizleyen, kamuyla iletişimi sağlayan ve ulaştıran biz belediye emekçileri, haklarımızın günden güne gasp edildiği ve elimizden alındığı, mobbingin bir kural haline geldiği belediyelerde mücadele etme kararı aldık. Siyasi doğrultu farketmeksizin AKP’li ve CHP’li belediyeler yıllardır emekçilerin haklarını kemirdiler, enflasyonun her geçen gün arttığı ülkemizde belediye işçilerini açlık sınırının altında ücretlerle baş başa bıraktılar.

İstanbul’da Kartal, Maltepe, Kadıköy, Beşiktaş, Şişli, Bakırköy, Avcılar Belediyelerinde, İBB’de işçilerle kol kola girdik. Ankara’da Mamak, Yenimahalle ve Çankaya işçileriyle yan yana durduk, tek ses olduk. Adana Seyhan’da, Muğla Büyükşehir Belediyesi'nde, İzmir ilçe belediyelerinde düşük ücretlere karşı mücadelemizi büyüttük.

Belediyelerin bir şirket gibi yönetildiği, sendikaların susturulduğu bir dönemde umutsuzluğa kapılırsanız unutmayın ki yalnız değilsiniz. Elbette ki mücadele ederek bizlere reva görülen bu düzeni değiştirebiliriz. Siz de çalıştığınız belediyelerde koşullarınızı değiştirmek istiyorsanız bizi arayın, birlikte mücadele edelim.

Haberler

Kartal Belediyesi’nde maaş krizi: Yarım maaş yatırdılar

Daha önce düşük ücretler ve grevlerle gündeme gelen Kartal Belediyesi'nde işçilere, maaşlarının sadece yarısı yatırıldı. İşçiler tepkili. Son yıllarda düşük ücretlere karşı işçilerin verdikleri mücadele...

Dayanışma Ağına Katıl :

pe