19 Mayıs 2024, Pazar

İnşaat İşçileri Dayanışma Ağı

Patronların Ensesindeyiz İnşaat İşçileri Dayanışma Ağı, lüks konutları, köprüleri, metroları, barajları, yolları yapan biz inşaat işçileri tarafından kuruldu. Etrafımıza bakıp da gördüğümüz her okulda, evde, hastanede bizim emeğimiz var. Ancak bu emeğin karşılığı olarak bizlere uzun çalışma saatleri altında çalışmayı, düşük ücretleri, şantiyelerde pisi pisine ölmeyi, pis yemekler yemeyi, pislik içinde uyumayı reva görüyorlar.

Bu insanlık dışı çalışma düzenine hayır demek için 2019 yılında yan yana geldik, örgütlenmeye başladık ve her geçen gün çoğalıyoruz. 3.Havalimanı, Haydarpaşa Arkeoloji Kazısı, Gemont Rusya Etilen, Yapı Merkezi Tanzanya Demiryolu, Mersin Akkuyu Nükleer Tesisi, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi, Ataşehir Finans Merkezi, Rusya Yamata Yatırım Gaz İşletmeleri ve daha nicelerinde hakkımız yendiği için mücadele ettik, kazandık ve örgütlendik.

Tüm inşaat işçisi kardeşlerimize sesleniyoruz. Bilmelisiniz ki yalnız değilsiniz. Unutmayın ki birlikte mücadele edersek bize reva görülen bu düzeni değiştirebiliriz. Siz de tüm bu insanlık dışı koşullardan bıktıysanız, bizi arayın, birlikte mücadele edelim.

Haberler

TOKİ şantiyesinde maaşlar ödenmiyor

Patronların Ensesindeyiz’e gelen ihbara göre Maraş’ın Pazarcık ilçesinde yapımı süren TOKİ konut şantiyesinde bir süredir maaşlar ödenmiyor. Maaşlarının yarım yamalak yattığını belirten işçiler, ücretlerin...

Dayanışma Ağına Katıl :

pe