DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Pamukkale Turizm işçileri kazanmaya devam ediyor: İşten ayrılan işçilere ücretlerinin bir kısmı ödendi

Pamukkale Turizm işçilerinin mücadelesi sonuç vermeye devam ediyor. Patronların Ensesindeyiz Pamukkale Turizm İşçileri Dayanışma Ağı’nı kurarak birlikte mücadele eden işçilerin mücadelesi ikinci kazanımını elde etti. İşten ayrılan işçilere alacaklarının bir kısmı ödendi.

Pamukkale Turizm İşçileri Dayanışma Ağı konuyla alakalı bir açıklama yaparak, “Geçtiğimiz günlerde Pamukkale Turizm’de yaşanan hukuksuzluklar ve hak gaspları konusunda Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ihbarlar gelmişti. Bunun üzerine mağduriyet yaşayan işçilerle bir araya gelip Pamukkale Turizm İşçileri Dayanışma Ağı’nı kurarak diğer illerden Pamukkale Turizm işçileri ile beraber hareket etmeye başladık. Bir röportaj ve taleplerimizin yer aldığı bir bildiri kaleme aldık. Kararlı mücadelemiz kısa sürede etkisini gösterdi, önce çalışan işçilere kısmi bir ödeme yapıldı, ardından işten ayrılıp parasını alamayan işçilere haklarının bir kısmı ödendi” dedi.

Alacaklarımızın tamamını alana kadar mücadele edeceğiz

Alacaklarının tamamının henüz ödenmediğini belirten Dayanışma Ağı, “Fakat henüz tüm alacaklar yatırılmış ve çalışma koşullarına dair iyileştirmeler yapılmış değil. Haklarımızı aramaya ve süreci takip etmeye devam ediyoruz. Tüm işçilerin maaşları, hukuksuz kesintiler ve uygulamalar bitene kadar devam edeceğimizi tekrar belirtiyoruz” dedi.

Bütün Pamukkale Turizm işçilerini birlikte haklarımız için daha güçlü mücadele etmeye çağırıyoruz

Haklarının tamamını alana kadar mücadelelerine devam edeceklerini belirten işçiler, “haklarını almadan şuanda çalışan ve işten çıkarılan işçileri,  Pamukkale Turizm İşçileri Dayanışma Ağı ile temasa geçmeye, birlikte haklarımız için daha güçlü mücadele etmeye çağırıyoruz” dedi.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Casting ajansları en fazla genç oyuncu adaylarını sömürüyor

Referans Menajerlik işçinin alacaklarını ödemiyor  Genç oyuncu adaylarının tanımsız koşullarda ve sık sık hak gasplarıyla …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x