DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Adana Uzay Koleji ve Altıneller Okulları’nda öğretmenlerin sigorta ödemelerinde usulsüzlük iddiası

Pandemi sürecinde özel okullar kârlarını artırmaya devam ederken bu kurumlarda eğitim veren öğretmenlerin yaşadıkları haksızlıklar da katlanarak devam ediyor.

Adana’da bulunan Uzay Koleji ve Altıneller Okulları’nda çalışan öğretmenler Patronların Ensesindeyiz Dayanışma Ağı’na ulaşarak yaşadıkları haksızlıkları anlattılar.

Maaşlarını hiçbir zaman tam ve zamanında alamadıklarını anlatan öğretmenler, tam zamanlı çalışmalarına rağmen sigortalarının ya eksik ya da hiç yatmadığını iddia ettiler.

Her iki kurumun da kısa çalışma ödeneğinden faydalanmasına rağmen tam zamanlı çalıştıklarını dile getiren eğitim emekçileri, maaşlarının ve ek ders ücretlerinin hesaplarına yatırıldıktan sonra çalıştıkları kuruma elden geri vermek zorunda bırakıldıklarını söylediler.

Çalışma Bakanlığı’na içinde bulundukları durumu bildirdiklerini belirten öğretmenler buradan geri dönüş alamadıklarını, yaşadıkları sorunları ancak kendileri gibi hak gasplarına uğrayan kişilerle bir araya gelerek, dayanışma içinde olarak aşabileceklerine inandıklarını söylediler.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Casting ajansları en fazla genç oyuncu adaylarını sömürüyor

Referans Menajerlik işçinin alacaklarını ödemiyor  Genç oyuncu adaylarının tanımsız koşullarda ve sık sık hak gasplarıyla …

5 1 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x