DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Buluş Enerji’de sorunlar artarak devam ediyor

Daha önce, salgın günlerinde çalışanlarını yetersiz ve kalitesiz koruyucu malzemelerle çalışmaya zorlamasıyla gündeme gelen Buluş Enerji’de sorunlar devam ediyor. Gediz Elektrik ve Aydem’in taşeronluğunu yapan Buluş Enerji, bölgeler arası farklı ücret politikası uyguluyor. Farklı bölgelerde çalışan işçiler hedeflerini tutturmaları durumunda farkı prim alıyorlar. Nisan ve Mayıs aylarına ait maaş bordrolarının yayımlanmamasının bu durumun doğurduğu rahatsızlıkla ilgili olduğu düşünülüyor.

Ayın 15’inde yatması gereken Mayıs maaşı henüz ödenmedi. Ayrıca çalışanlar resmi tatillerde mesai ücreti ödenmeden çalışmaya zorlanıyor.

Çalışan sayısının yetersizliği de bilinen şirkette; yıllık izin, sağlık raporu ve mazeret izni gibi durumlarda mevcut çalışanların iş yükü artıyor.

İşçiler rahatsız oldukları bu başlıklarda yöneticilerle konuştuklarında ise ciddiye alınmadıkları gibi daha fazla çalışmaları için telkinlerle karşılaşıyorlar.

https://patronlarinensesindeyiz.org/2020/04/24/gediz-elektrik-calisanlari-calisma-sartlarinin-duzenlenmesini-istiyorlar/

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tiktok içeriklerini takip eden Conectys emekçisi çalışma koşullarını anlattı: Mobbing, iş yükü, geleceksizlik…

Plazalarda pandemi ile birlikte emekçiler üzerindeki yük artarken, sömürme biçimleri de her gün başka bir …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x