DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Gediz Elektrik çalışanları çalışma şartlarının düzenlenmesini istiyorlar

Elektrik sektöründe İzmir ve Manisa bölgelerinde faaliyet gösteren perakende satış şirketi Gediz Elektrik’de çalışanlar Covid-19 salgınına karşı hiçbir önlem alınmamasından şikayetçiler.

Gediz Elektrik’in taşeronluğunu yapan Buluş Enerji’de sayaç okuma işini yapan işçiler, salgın başladığından beri çalışma saatlerinde herhangi bir değişiklik olmadığını ve günde 10 saat çalıştıklarını, önlem adına bugüne kadar kendilerine sadece 2 maske ve 2 eldiven verildiğini belirttiler. Sokağa çıkma yasağının olduğu gün çalıştıklarını söyleyen işçiler, sokağa çıkma yasağının elektrik sektöründe sayaç okuyanları kapsamadığını buna rağmen zorla çalıştırıldıklarını, o gün sokağa çıkma yasağından dolayı her yer kapalı olduğu için yiyecek bir şey bulamadıklarını, bütün gün aç çalıştıklarını söylüyorlar. Günde yaklaşık 500 civarı eve giren işçiler, sayaç okuma sırasında insanlarla temas yüzeyinin oluşabildiğini, temas ettikleri insanların içerisinde yaşlıların olduğunu, hem kendi sağlıklarının tehlikede olduğunu hem de temas ettikleri insanların sağlıklarını tehlikeye düşürdüklerini anlatıyorlar.

Sayaç okuma işini yapan işçiler bu işin aciliyetinin olmadığını, salgın süreci geçtikten sonra toplu fatura gönderilebileceğini dolayısıyla çalışma şartlarının düzenlenmesini talep ediyorlar.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Beşiktaş Çarşı Emekçileri Dayanışma Ağı çağırıyor!

Beşiktaş Çarşı’da faaliyet yürüten kafe, bar, mağaza ve marketlerde çalışan emekçiler bir araya geliyor. Normal …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x