19 Mayıs 2024, Pazar

Gediz Elektrik çalışanları çalışma şartlarının düzenlenmesini istiyorlar

Elektrik sektöründe İzmir ve Manisa bölgelerinde faaliyet gösteren perakende satış şirketi Gediz Elektrik’de çalışanlar Covid-19 salgınına karşı hiçbir önlem alınmamasından şikayetçiler.

Gediz Elektrik’in taşeronluğunu yapan Buluş Enerji’de sayaç okuma işini yapan işçiler, salgın başladığından beri çalışma saatlerinde herhangi bir değişiklik olmadığını ve günde 10 saat çalıştıklarını, önlem adına bugüne kadar kendilerine sadece 2 maske ve 2 eldiven verildiğini belirttiler. Sokağa çıkma yasağının olduğu gün çalıştıklarını söyleyen işçiler, sokağa çıkma yasağının elektrik sektöründe sayaç okuyanları kapsamadığını buna rağmen zorla çalıştırıldıklarını, o gün sokağa çıkma yasağından dolayı her yer kapalı olduğu için yiyecek bir şey bulamadıklarını, bütün gün aç çalıştıklarını söylüyorlar. Günde yaklaşık 500 civarı eve giren işçiler, sayaç okuma sırasında insanlarla temas yüzeyinin oluşabildiğini, temas ettikleri insanların içerisinde yaşlıların olduğunu, hem kendi sağlıklarının tehlikede olduğunu hem de temas ettikleri insanların sağlıklarını tehlikeye düşürdüklerini anlatıyorlar.

Sayaç okuma işini yapan işçiler bu işin aciliyetinin olmadığını, salgın süreci geçtikten sonra toplu fatura gönderilebileceğini dolayısıyla çalışma şartlarının düzenlenmesini talep ediyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!