DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

PE Nautilus AVM Emekçileri Dayanışma Ağı’ndan Güler Sabancı’ya yanıt: Gıda güvenliği tamam, ya işçilerin güvenliği!

Bugün Carrefour SA tarafından yayınlanan videoda Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı’nın açıklamalarını hayretler içerisinden izledik. Carrefour emekçilerine seslenen Güler Sabancı, Carrefour mağazalarında gıda güvenliğinin her konuda tamam olduğundan bahsetti. Ancak sözü bir türlü salgınının başladığı günden beri en tehlikeli koşullarda çalışmaya devam eden Carrefour emekçilerinin “güvenliğine ve sağlığına” getiremedi.

Sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu günlerde bile çalıştırılan, yöneticilerin keyfi uygulamalarına maruz kalan Carrefour emekçileri olarak Güler Sabancı’ya hatırlatmak isteriz ki; korona virüs salgınının tehlikesini giderek arttırdığı günlerde “güvenliğimiz ve sağlığımız” için eldiven ve maske takmak isteyince yönetimin engellemesiyle karşılaşmıştık. Çalışabilmemiz için zorunlu olarak temin etmeniz gereken maskeleri ve eldivenleri mücadelemizin ardından elde ettik.

Carrefour yönetimi olarak, kârınızı işçilerin sağlığının önüne koydunuz, bizlerin canının hiçe saydınız. Şimdi de Güler Sabancı biz Carrefour çalışanlarının büyük bir aile olduğunu söylemektedir.

Doğrudur, biz Carrefour emekçileri olarak büyük bir aileyiz. Carrefour içerisinde mobbinge karşı mücadele eden, gece mesaisine kalmak zorunda bırakılan, iş yeri sürekli değiştirilen ve hakkını mutlaka alacak olan büyük bir aileyiz.

Tüm market emekçilerini Carrefour emekçileriyle birlikte mücadele etmeye davet ediyoruz.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yılmazlar Ayakkabı işçileri fabrika önünde eylem yaptı

Şanlıurfa Organize Sanayi bölgesinde faaliyet yürüten Yılmazlar Ayakkabı firması önce işçileri ücretsiz izne çıkarmış, ardından …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x