25 Mayıs 2024, Cumartesi

Ege Üniversitesi Hastanesi emekçilerinden bir günlük iş bırakma çağrısı

Geçtiğimiz günlerde nöbet, fazla mesai ve icap nöbetlerinin ücreti iki aydır ödenmeyen Ege Üniversitesi Hastanesi emekçileri İzmir Tabip Odası, Ses İzmir 2. No’lu Şubesi, Genel Sağlık-İş, Birlik Sağlık Sen, Hekim Birliği Sendikası ve Hep-Sen’in çağrısıyla Ege Üniversitesi Hastanesi Başhekimliği önünde bir araya gelerek basın açıklaması yapmışlardı.

Ege Üniversitesi Hastanesi emekçileri bugün bir açıklama yayınlayarak bir günlük iş bırakma çağrısı yaptı. Çağrının tam metni şöyle:

 

“SEVGİLİ EGE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ EMEKÇİLERİ ;

Ekim ve Kasım ayı nöbet, fazla mesai ve icap ücretlerinin ayrıca Kasım Ayı teşvik ve taban ödemelerinin yatırılmaması ile ilgili en son 19 Aralık Salı günü yaptığımız eylem sonrasında  daha önceden yaptığımız görüşmelere istinaden 20 Aralık gününü son gün olarak belirtip 21 Aralık Perşembe günü iş bırakma yapacağımızı belirtmiştik. Bugün verdiğimiz süre itibari ile net bir dönüş yapılmamıştı. İmzaların atıldığını ve paranın Yarın (Perşembe) geleceğini ilettiler. Fakat biz çalışanların hesabına geçiş tarihi ile ilgili net bir bilgi verilmemiştir. Bu bağlamda eylem alanında verdiğimiz söz ve haklarımızın tamamının Ekim, Kasım tüm ödemelerin bu gece hesaplara geçmemesi taktirde yarın 1 günlük İŞ BIRAKMA EYLEMİ yapıyoruz. Bu kararı alan kurumlar olarak sizlere duyururuz.

Yarın Başhekimlik Binasının önünde

08.00 itibari ile buluşuyor ve iş bırakıyoruz.

Tüm gün alanda bulunacağız. Ayrıca iş bırakma ile ilgili Basın Açıklaması Saat 11.00 olacaktır.

 

İZMİR TABİP ODASI

SES İZMİR 2.NOLU ŞUBE

BİRLİK SAĞLIK SEN

HEPSEN

GENEL SAĞLIK İŞ

HEKİM BİRLİĞİ SENDİKASI”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!