25 Mayıs 2024, Cumartesi

TOKİ şantiyesinde maaşlar ödenmiyor

Patronların Ensesindeyiz’e gelen ihbara göre Maraş’ın Pazarcık ilçesinde yapımı süren TOKİ konut şantiyesinde bir süredir maaşlar ödenmiyor. Maaşlarının yarım yamalak yattığını belirten işçiler, ücretlerin asgari orandaki tutarını ENEZ İnş. San. Tic. A.Ş. firması tarafından hesaplarına yatırıldığını, kalan kısmının ise patronunun Hüseyin Mete Doğan olduğu BAF Mekanik firması tarafından elden verildiğini belirtti.

Sürekli geriden gelecek şekilde ödeme alan işçiler, Enez İnşaat tarafından Nisan ve Mayıs ayları tutarını, BAF mekanik tarafından da Mart, Nisan ve Mayıs aylarına ait ücretleri alamadıklarını söylediler. Firma yetkilileri ile görüşmeleri de sonuçsuz kalan işçilere ‘Vermeyeceğiz, gerekirse mahkemeye gidin’ yanıtıyla karşılık verildi. Üstelik yanıtı yalnızca ENEZ İnşaat firması verdi çünkü diğer firma kayıplara karışıp şantiyeyi terk etti, şimdilerde işçilerin aramalarına yanıt vermiyor.

Yaşanan gelişmeler üzerine harekete geçen işçiler, maaşlarını alana kadar şantiyeden çıkmayacaklarını ve mücadele edeceklerini belirttiler. Bizler de buradan şantiyede sorumluluğu bulunan başta Toki olmak üzere tüm Yüklenici firmalara çağrı yapıyoruz:

‘İşçilere haklarını olanı vermediğiniz sürece ensenizde olmaya devam edeceğiz.’

pe

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!