21 Temmuz 2024, Pazar

Hem suçlu hem güçlü bir patron portresi: “Şahin Ünsever”

Almanya’da kullanıma giren Jobwars adlı iş arama sitesi ve aynı zamanda Uns Doc ve Unstech’i de bünyesinde barındıran Almanya merkezli Assa Teknoloji’nin patronu ve yatırımcısı Şahin Ünsever bir süredir çalışanlarının maaşlarını ödememesiyle gündeme geliyordu.

Assa Teknoloji’nin patronu Şahin Ünsever faaliyetlerine bugün bir yenisini daha ekledi.

Gün içerisinde Patronların Ensesindeyiz’in ihbar telefonuna ulaşan Şahin Ünsever önce yetkili birine ulaşmak istedi ardından da kendisine “işçilerin maaşlarını ödemesi gerektiği” hatırlatılınca küfür ve hakaret etmeye başladı. İhbar telefonunda Şahin Ünsever ile konuşan arkadaşımız aralarında geçen konuşmaya dair şunları söyledi;

“Önce Assa Teknoloji ile kendisinin bir bağının olmadığını, yalan haber yaptığımızı söyledi. Ben işçilerin maaşını ödemesi gerektiğini ona hatırlatınca az önce alakam yok dediği Assa Teknoloji’de çalışanların maaşını neden ödemediğini anlatmaya başladı. Çalışanlar sözde hırsızlık yapmış, bilgisayarları çalmışlar ve çalışma yaptıkları kodları silmişler. Şahin Ünsever de bunun üzerine maaşları ödememeye başlamış. Ben tekrar bunların doğru olmadığını, her halükarda çalışanların maaşını ödemesi gerektiğini söyleyince bana hakaret ve küfretmeye başladı.”

İnternette yapılan kısa bir araştıma sonucunda dahi Assa Teknoloji ile Şahin Ünsever arasındaki bağlantıyı görmek mümkün.

Şahin Ünsever’in iddialarını bir de Assa çalışanlarına sorduk. Patronların Ensesindeyiz’e ulaşan Assa çalışanı ise bugün yaşanan konuşmaya ve Şahin Ünsever’in iddialarına dair şunları söyledi:

“İşten çıkarılan çalışanların bilgisayarlarını vermedikleri doğru değil. Birçok kişinin bilgisayarlarını yolladığını biliyoruz. Ayrıca insanlar maaşlar ve ihbar tazminatları yatırılmadığı için kendilerini güvenceye almak adına bilgisayarlarını göndermemiş olabilirler. Yalnızca işten çıkarılanların değil, çalışanların da maaşları yatmadı. Bir diğer konu ise çalışanların sistemlerde tam yetkisi yok. Sistemlerin gitmesinin nedeni patronun uzun zaman koruduğu ve pek çok kişinin işinden olmasına neden olan yazılım müdürü. Aralarındaki sorunun acısını çalışanlardan çıkarıyorlar. İnsanlar kiralarını ödeyemedi, banka borçlarını ödeyemedi. Şirket patronu hala kendini aklama peşinde. Haftalarca oyaladılar çalışanları. Hâlâ bekliyoruz maaşların ve tüm hakların yatmasını. ”

Patronların Ensesindeyiz olarak uyarıyoruz:

“Emekçilere yaşatılan bu hak gaspının ve çalışma arkadaşımıza yönelen bu şiddetin hesabını soracağız.

Assa Teknoloji acilen emekçilerin ücretlerini ödemelidir!”

pe

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!