25 Mayıs 2024, Cumartesi

İzmir Konak Belediyesinde maaş krizi

CHP’li Konak Belediyesi’nde Mer-Bel Şirketine bağlı çalışan belediye işçileri, her ayın 15 inde yatan maaşlarının bayram dolayısıyla erken yatmasını beklerken, ayın 17’sinde hâlâ yatırılmamasından dolayı sıkıntılı günler geçiriyor.

Geçtiğimiz dönem CHP’li Mimar Abdül BATUR’un Belediye Başkanlığını yaptığı Konak Belediyesi’nde, astronomik rakamlara ulaşan borç miktarlarından dolayı mali problemler yaşandığı biliniyor. Son yapılan yerel seçimde Belediye Başkanı seçilen CHP’li Mimar Nilüfer ÇINARLI MUTLU sendika temsilcileriyle yaptığı görüşmede işçilerin mağduriyetlerini en kısa zamanda çözeceklerini beyan etti.

Patronların Ensesindeyiz’le iletişime geçen işçiler, uzun yıllardan beri ilk kez böyle bir durumla karşılaştıklarını, ev kiralarını gecikmeli yatırmak zorunda kalacaklarını, icralık borçlarından dolayı zaten kesintili maaş alırken, maaşların beklendiği zamanda yatırılmamasından dolayı daha da sıkıntıya gireceklerini bildiriyorlar. Disk Genel İş 5 No’lu şubeyle imzalanan Toplu Sözleşmeye göre belediye maaşları en geç ayın 20’sine kadar yatırmak zorunda.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!