25 Mayıs 2024, Cumartesi

Haftalık Bülten – 20 Ekim 2023

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nde işçiler direnişe geçti

Türkerler-Gama Holding Ortaklığı altında temeli on yıl önce atılan hastane inşaatı bunca zamandır tamamlanamamış ve her defasında farklı açılış tarihleri verilerek hizmete başlayamamıştı. En son ağustos ayında açılışının yapılacağı söylenmiş ancak yine ertelenmişti. Geçtiğimiz günlerde ise hızlı bir karar ile faaliyetine başlamış oldu.

Apar topar açılan hastanenin ilk hizmet gününde ise iki inşaat işçisi intihar girişiminde bulundu. 3.5 aydır maaşlarını alamayan taşeron firma Hakbey İnşaat işçileri bir haftadır oturma eylemi yapıyorlar. Oturma eylemleri inşaat firması patronları tarafından karşılık bulmayınca, bugün iki işçi çareyi çatıya çıkmakta buldu. Yaşanan bu gelişmeler üzerine, şantiyeye gelen polisler işçilerin güvenliğini almak yerine onları sakinleştirip uzaklaştırmaya ve inşaat patronunun güvenliğini almaya çalıştı.

Patronların Ensesindeyiz Dayanışma Ağları’ndan çağrı var:Halk için Cumhuriyet, Cumhuriyet için Sosyalizm!

Patronların Ensesindeyiz Dayanışma Ağları’ndan işçiler bir çağrı yayınlayarak 22 Ekim Pazar günü yapılacak etkinliğe tüm emekçileri davet etti.

Türkiye Komünist Partisi’nin çağrısıyla, sermaye sınıfının içini boşalttığı Cumhuriyet’i ayağa kaldırmak için 22 Ekim Pazar günü saat 19.00’da, hepimiz İzmir Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda buluşuyoruz.

Patronların Ensesindeyiz, belediye emekçilerinin yaşam mücadelesini ele aldı

https://patronlarinensesindeyiz.org/2023/10/19/istanbulda-belediye-emekcilerinin-yasama-mucadelesi/

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı birçok iştirak, düşük maaşlar, kötü çalışma koşulları, taşeron işçilere yönelik adaletsizlikler ve yetersiz ücret politikaları gibi sorunlarla sıkça gündeme geliyor. Patronların Ensesindeyiz tarafından yayımlanan haberde İBB işçilerinin boğuştuğu sorunlar derinlemesine ele alındı.

İnşaat patronlarının imdadına Yargıtay yetişti

Bir süredir Limak, Cengiz İnşaat, Yapı Merkezi ve Gemont gibi inşaat şirketleri yurtdışında aldıkları ihalelerle duyuluyor. Patronların Ensesindeyiz tarafından yapılan haberde Yargıtay’ın bu şirketlerin yardımına nasıl da koştuğu mercek altına alındı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!