17 Haziran 2024, Pazartesi

Inhouse Global firma yetkililerinden açıklama

Geçtiğimiz günlerde, Inhouse Global işçileri Patronların Ensesindeyiz’e ulaşarak şirkette yaşadıklarını dile getirmişlerdi. Ücretlerinin ödenmediğini, mobingg’e maruz kaldıklarını ve işten ayrılan arkadaşlarının da ödemelerinin yapılmadığını dile getiren işçilerin iddialarına karşı firma yetkilileri de açıklamada bulundu. Patronların Ensesindeyiz’e ulaşarak yazılanların doğru olmadığını ifade eden yetkililer, iddiaları reddetti.

Firma yetkililerinin itirazı üzerine görüşlerine tekrar başvurduğumuz işçiler, şirketin itirazlarının yersiz olduğunu, hâlâ ücretlerin ödenmediğini, işten çıkan arkadaşlarının da hâlâ ücretlerini alamadığını belirttiler. Ek olarak, haberin iş yerinde çok ses getirdiğini ve firma yetkilileri tarafından çok rahatsızlık duyulduğunu anlattılar.

Tepkilerini ifade eden işçiler taleplerini yinelediler; ‘İşten çıkan/çıkarılan ve halen çalışan işçilerin geçmiş maaşları yatırılmalı ve maaş günleri aksatılmamalıdır. İnsanca bir yaşam için maaş rakamları tekrar belirlenmelidir.’

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!