DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

İzmir Kemalpaşa OSB’de bulunan Ege Seramik’te işçi kıyımı

İzmir Kemalpaşa OSB’de faaliyet gösteren Ege Seramik fabrikasında geçtiğimiz günlerde 8 işçi işten çıkarıldı.

Yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı dolayısıyla ücretlerine zam isteyen işçilere, “Bu maaşları beğenmiyorsanız biz de sizin yerinize çalışacak birilerini buluruz” cevabı verilmesi işçilerde büyük bir öfke yarattı.

Patronların Ensesindeyiz Ağı’yla temas kuran işçiler, yaptıkları iş gereği birbirleriyle sürekli iletişim halinde olmaları gereken işçilere “Elimizde görüntüler var, neden konuşuyorsunuz kendi aranızda” denilerek baskı yapıldığını ve işten çıkarmakla tehdit edildiğini iddia ettiler.

Hiçbir şekilde işçi sağlığı ve işçi güvenliği konularına önem gösterilmediğini aktaran Ege Seramik işçileri, fabrikada meslek hastalıklarına da çok sık rastlandığını, ayrıca görev tanımı dışında ve ağır fiziksel koşullar altında çalıştırıldıklarını belirtti.

Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşan işçiler, işten çıkarma ve tehditlere rağmen rahatsızlığın devam ettiğini, fabrikada suların durulmadığını dile getirdiler.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Seferihisar’da motokuryeler bir araya geldi

Son günlerde Getir, Vigo, Yemeksepeti ve başka şirketlerde yapılan zam talepli eylemlerin ardından motokuryeler birlikte hareket etmek …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x