DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

TÜVTÜRK Antalya Sütçüler Şubesinde Yoğun Çalışmaya İşçiler Dayanamıyor

TÜVTÜRK’e bağlı Turtalya taşeron şirketi tarafından işletilen Antalya Sütçüler TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonu’nda çalışan işçiler aşırı yoğun çalışma ve mesai koşullarına maruz kalarak çalışıyor.

Antalya Sütçüler şubesinde çalışan ve Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşan işçiler; az sayıda çalışan işçi olmasından dolayı sürekli fazla mesaiye bırakıldıklarını, dinlenme koşullarının olmadığını ve bunun karşılığında aldıkları ücretlerin yetersiz olduğunu dile getirdiler.

‘’Günlük kota’’ ile araç kontrolü gerçekleştirdiklerini, az sayıda oldukları için kotaları doldurmanın neredeyse imkansız olduğunu söyleyen işçiler, bu nedenle de sürekli şirket tarafından fazla mesaiye zorlandıklarını ifade ettiler.

Geçtiğimiz haftalarda bu duruma dayanamayan çok sayıda işçi işten ayrılmak zorunda bırakıldı.

‘’En azından işçi sayısına göre araç randevuları güncellensin’’ diyerek şirket yetkililerine düşünce ve önerilerini dile getiren işçilerin de herhangi bir şekilde muhatap alınmadan doğrudan istifaları istendi.

Yaşanan duruma karşı birlik olunması gerektiğini vurgulayan işçiler, önümüzdeki günlerde Patronların Ensesindeyiz Ağı’yla yan yana gelerek haklarını konuşacak ve nasıl bir yol izleyeceklerini belirleyecekler.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Seferihisar’da motokuryeler bir araya geldi

Son günlerde Getir, Vigo, Yemeksepeti ve başka şirketlerde yapılan zam talepli eylemlerin ardından motokuryeler birlikte hareket etmek …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x