DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

İzmir KFC şubelerinde işçilere mobbing ve düşük ücret

KFC fast food zincirinin İzmir şubelerinde çalışan işçiler düzensiz vardiya saatleriyle ve asgari ücret altında ücretlerle çalıştırılıyor.

Patronların Esesindeyiz Ağı’na ulaşan işçiler, vardiya saatlerinin günlük olarak sürekli değişmesinin sorun olduğunu ve bu durumun bir mobbing aracına dönüşmesinden rahatsız olduklarını, işkur ile çalışanların fazla mesai yapması yasakken mesai yaptırılıp ücretinin verilmediğini aktardılar.

Motokurye olarak çalışan işçilere koruyucu ekipman verilmediğini belirten işçiler, çalışma alanı tanımının olmaması, part time çalışan işçilerin haftalık 30 saatten fazla çalıştırılması, haftalık çalışma çizelgesinin müdürün isteğine göre değiştirilebilmesi gibi sorunlarının da olduğunu ifade ettiler.

Farklı bir şubede çalışan işçi ise, iş yoğunluğunun azalması bahane gösterilerek çalışma saatlerinin 37.5 saate düşürülüp mecburi izin kullandırılarak asgari ücretin altında, ayda 3400 – 3600 TL arasında ücret verildiğini, yönetimin ise bu şartları kabul etmeyen işçilerin işten ayrılabileceğini söylediğini belirtti.

 

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nursanlar Kartal Plaza inşaatında işçilerin ücretleri ödenmiyor

Yükleniciliğini Nursanlar İnşaat’ın yaptığı Nursanlar Kartal Plazalar şantiyesinde çalışmış işçilerin ücretleri ödenmiyor. Patronların Ensesindeyiz Ağı’na …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x