19 Mayıs 2024, Pazar

Stajyer avukatlar mücadele broşürü yayınladı: “Meslektaşlık masalı biterken”

PE Stajyer Avukatlar ve Hukuk Öğrencileri Dayanışma Ağı stajyer avukat ve hukuk öğrencilerinin sorunlarını, çözüm önerilerini ve taleplerini içeren bir el kitabı kaleme aldı. Dayanışma Ağı, ‘Meslektaşlık Masalı Biterken: Stajyer Avukatlık ve Hukuk Öğrencileri Mücadelesi’ başlıklı el kitabını mücadele çağrısı ile duyurdu.

Patronların Ensesindeyiz Stajyer Avukatlar ve Hukuk Öğrencileri Dayanışma Ağı, stajyer avukat ve hukuk öğrencilerinin yaşadıkları sorunları gündem etmeye ve çözüm aramaya devam ediyor. Yayınlanan el kitabı ile meslek sorunlarına detaylıca değinilirken mücadele edilmesi gerekliliği de vurgulanıyor.

‘Meslektaşlık Masalı Biterken: Stajyer Avukatlık ve Hukuk Öğrencileri Mücadelesi’ başlıklı el kitabının duyurusunda avukatların kendi haklarının da savunucusu olması gerektiğinden bahsedilirken stajyer avukatların ve hukuk öğrencilerinin mücadelesinin öğreteceği ve kazanımla sonuçlanacağı belirtiliyor.

PE Stajyer Avukat Ve Hukuk Öğrencileri Dayanışma Ağı tarafından yapılan açıklamanın tam hali şöyle:

Meslektaşlık Masalı Biterken: Stajyer Avukatlık ve Hukuk Öğrencileri Mücadelesi

Tanımlar, sorunlar ve çözüm önerileri… El kitabımız mücadele rehberimizdir.

Geçtiğimiz gün avukatlar günüydü ve sıkça duyduk bu kavramları; adalet, hak, savunuculuk. Avukatlar hak ve adalet arayıcılarıydı, savunmaydı avukatlık. Bunları duyduk ancak biz aynı gün içerisinde ise şunları gördük: Ücretsiz çalıştırılma, emeğinin karşılığını alamama, fazla mesai, görev tanımı dışında dayatılan işler, türlü mobbing örnekleri ve bunların karşısında kendi hakkını arayamama.

Bu tablonun acilen değişmesi gerektiği açıktır. Avukatlar kendi haklarını savunabilmeli, meslektaşlık yalanıyla üzeri örtülenleri aralayabilmelidir. El kitabımız işte bu mücadelenin ürünüdür. 1 Mayıs yaklaşmaktadır ve stajyer avukatlar, çalışan hukuk öğrencileri gerçek meslektaşlarının yanında işçi avukatlarla alanlarda olacaktır. Ve iddiamızdır: Stajyer avukatlar ve çalışan hukuk öğrencileri hakları için mücadele edecek, mücadele ederken öğretecek ve kazanacaktır!

Broşürü okumak için tıklayınız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!