DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

PE Kültür Sanat Emekçileri Dayanışma Ağı’ndan Dünya Tiyatro Günü videosu

Patronların Ensesindeyiz Kültür Sanat Emekçileri Dayanışma Ağı 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nü kutlamak üzere bir video yayınladı. Sahne emekçilerinin katkılarıyla hazırlanan videoda tüm kültür sanat emekçilerine örgütlenme çağrısı yapılarak “gelin bu yıldan geriye kalan örgütlü emeğimiz olsun, daha büyük kutlama mı olur?” deniyor.

PE KSEDA, videonun yanı sıra sahne emekçilerine ulaştırılmak üzere basılı bir kutlama kartı da hazırladı.

Yapılan açıklama:

Bugün 27 Mart, Dünya Tiyatro Günü.

Biz sahne emekçileri, bu yıl örgütsüzlüğümüzün bedelini daha fazla yoksulluk ve yalnızlaşma ile ödedik. Bu nedenle diyoruz ki, insanca yaşayabilmek ve üretebilmek için, önce emeğimiz!

Sadece salgında değil, krizin derinleştiği, insanlık dışı her şeyin normalleştirildiği bu düzende dayanışmayı ve mücadeleyi büyütmek için, tüm kültür sanat emekçilerini örgütlenmeye çağırıyoruz. Gönüllü çalışmaya, kayıtsızlığa ve güvencesizliğe, tanımsızlığa ve keyfi koşullara, sendikasızlığa, alandaki mesleki/insani hak gaspına ve işsizliğe karşı birlikte mücadele edelim.

Gelin bu yıldan geriye kalan, örgütlü emeğimiz olsun.
Dünya Tiyatro Günü kutlu olsun.

Örgütlü emek ve dayanışma
PE Kültür Sanat Emekçileri Dayanışma Ağı

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Casting ajansları en fazla genç oyuncu adaylarını sömürüyor

Referans Menajerlik işçinin alacaklarını ödemiyor  Genç oyuncu adaylarının tanımsız koşullarda ve sık sık hak gasplarıyla …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x