DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Karizma Beşler fabrikasında işçilerin fazla mesai ücretleri ödenmiyor

İstanbul Silivri’de bulunan Karizma Beşler sucuk fabrikasında Aralık ayı mesai ücretlerinin eksik dağıtıldığı öğrenildi.

Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşan fabrika işçisi “çoğunluğumuz asgari ücretle çalıştığımız halde Aralık ayı mesai ücretlerimiz ancak bugün dağıtıldı. Fazla mesai ücretlerimizin eksik ödendiğini, Pazar mesailerimizin ise ödenmediğini gördük” dedi.

Fabrika işçileri, ayrıca mesai ücretlerinin bordrolarına yansıtılmadığını, elden ödeme biçimine tabi tutulduğunu belirtti. Bu yöntemle neredeyse yarı yarıya eksik ödenen mesai ücretleriyle ilgili olarak fabrika yönetimine sorduklarında hiçbir açıklama yapılmadığını ifade ettiler.

Karizma Beşler firması, dünyanın ve Avrupa’nın sayılı et işleme tesislerinden biri olduğu, ileri teknoloji ve yüksek hijyen standardı iddialarıyla Silivri’deki 40 bin m2 arazi üzerinde kurulu ve 30 bin m2 kapalı alana sahip fabrikasına, 2014 yılında taşınmıştı.

Fabrika işçileri, daha öncede Patronların Ensesindeyiz Ağı’na başvurmuş, patronların pandemi döneminin gerektirdiği işçi sağlığı önlemlerini almadığı ihbarını yapmışlardı.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Casting ajansları en fazla genç oyuncu adaylarını sömürüyor

Referans Menajerlik işçinin alacaklarını ödemiyor  Genç oyuncu adaylarının tanımsız koşullarda ve sık sık hak gasplarıyla …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x