DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Sağlık Emekçileri Salgın Dayanışma ve Haberleşme Ağları hastanelerden bildiriyor

Kısa süre önce kurulan Sağlık Emekçileri Salgın Dayanışma ve Haberleşme Ağı, salgın sürecinde hastanelerden güncel bilgiler ve sağlık emekçilerinin yaşadıkları sorunları paylaşıyor. Bugün, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinden bilgilerin yer aldığı açıklamada, son bir ayda 300’e yakın sağlık emekçisinin pozitif veya pozitif temaslı olduğunu vurgularken salgının hastanedeki sağlık emekçileri açısından neler getirdiğini gözler önüne seriyor.

Açıklamanın tamamı şu şekilde;

DEÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde son bir ayda 300’e yakın sağlık emekçisi Covid-19 pozitif veya temaslı olduğu için izolasyona ayrıldı!

* Koruyucu ekipman sorunu sürüyor, koruyucu ekipmanlar kalitesiz ve sayıyla veriliyor.

* Esnek çalışma çalışanlar arasında adil uygulanmıyor, pandemi servisleri 12 saatlik vardiyalarla çalışıyor, bazen personel yetersizliğinden bir hemşire iki servisi idare etmek zorunda kalıyor.

* Tıbbi cihaz eksikliği var, örneğin entübe edilen hastalara solunum cihazı bulunana kadar saatlerce elle solunum desteği sağlandığı oluyor.

* Yine pandemi servislerinde refakatçisi olmayan hastalara personel ve hemşireler hastabakıcılık yapmak zorunda kalıyor, bu da viral yükü daha da arttırıyor.

* Tüm bunların sonucunda son bir ayda hastanede 300’e yakın sağlık emekçisinin pozitif veya pozitif temaslı olduğunu görüyoruz.

Bu tabloyu kabul etmiyoruz!

Hastanemizdeki tüm sağlık emekçilerini mevcut sorunlarımızı paylaşmak ve ortak taleplerimiz etrafında mücadeleyi büyütmek amacıyla Sağlık Emekçileri Salgın Dayanışma ve Haberleşme Ağı’mıza davet ediyoruz.

DEÜ Hastanesi Salgın Dayanışma ve Haberleşme Ağı  

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Casting ajansları en fazla genç oyuncu adaylarını sömürüyor

Referans Menajerlik işçinin alacaklarını ödemiyor  Genç oyuncu adaylarının tanımsız koşullarda ve sık sık hak gasplarıyla …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x