DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

FY FER Yapı işçilerin maaşını ödemiyor

FY FER Yapı A.Ş.’nin yapımını üstlendiği Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası’nın kazan kurulumlarını yapan mekanik işçilerinin maaşları ödenmiyor.

Tekirdağ Valiliğine bağlı Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’nın FY FER Yapı’ya ihale ettiği projede çalışan işçiler, geçtiğimiz eylül ve ekim ayına ait maaşlarının hâlâ ödenmediğini belirtti.

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü ve Tekirdağ KYK yurdunun kazan kurulum işlerinde görev yapan işçiler, konuyla alakalı ilk önce bağlı oldukları şirket yetkilileri ile görüştüklerini, maaşlarının ödeneceği sözünün verildiğini ancak herhangi bir dönüş yapılmadığını ifade ettiler.

Patronların Ensesindeyiz Ağı ile hareket eden işçiler, Tekirdağ Valiliği ile de görüştüklerini, kısa süre içinde ödemelerin yapılacağı cevabını almalarına rağmen oradan da bir dönüş olmadığını aktardı.

İşçiler, emeklerinin karşılıklarını almak için mücadelelerinde kararlı olduklarını, sonuna kadar haklarını arayacaklarını belirtti.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Karizma Beşler fabrikasında işçilerin fazla mesai ücretleri ödenmiyor

İstanbul Silivri’de bulunan Karizma Beşler sucuk fabrikasında Aralık ayı mesai ücretlerinin eksik dağıtıldığı öğrenildi. Patronların …

5 1 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x