DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Sendikalı oldukları için işten çıkarılan PTT-Sen işçilerinden oturma eylemi

PTT’de sendikalı oldukları için işten çıkarılan PTT-Sen üyesi işçiler, sendikaya yapılan baskının son bulması ve çıkarılan işçilerin işe iade edilmesi için İstanbul ve İzmir’de oturma eylemi yaptı.

Farklı illerde PTT’ye bağlı taşeron firmalarda çalışan işçilerin girişimiyle kurulan sendikada üye ve yönetici olan işçiler, PTT taşeronu şirketin madde 29’dan işlerine son verdiğini ifade etti.

Patronların Ensesindeyiz Dayanışma Haberleşme ve Mücadele Ağı ile Birlik Sendikası üyeleri bugün, İstanbul ve İzmir’de oturma eylemi yapan PTT-Sen üye ve yöneticisi işçilerle dayanışmak üzere ziyarette bulundu.

Kurumlardaki keyfilik, salgın koşullarının yarattığı hak gaspları ve kanunsuzluklara karşı mücadele eden sendika kurucusu ve üyesi onlarca PTT-Sen üyesi işçi, sendika üzerindeki baskıların son bulmasını, sendika üyesi oldukları için işten çıkarılan herkesin işe iade edilmesini ve ücretsiz izne çıkarılan işçilerin işe dönmesini talep ediyor.

İstanbul eylemi

İzmir eylemi

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yamata şantiyesi

Rönesans ve Yamata İnşaat’ın Rusya’daki şantiyesinde yaşanan iş cinayetleri hakkında verilen soru önergesi yanıtsız bırakıldı

Rusya Amur bölgesinde bulunan Yamata Yatırım ve Rönesans Holding’in yapımını üstlendiği doğal gaz işleme şantiyesinde …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x