DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Castle Resort Otel’de çalışan işçiler aylardır ödenmeyen maaşları için mücadele ediyor

Muğla Sarıgerme’de faaliyet gösteren Castle Resort Otel’in, pandemiyle birlikte işlerin kötüye gitmesini bahane ederek 40’ın üzerinde çalışanını toplu olarak işten çıkardığı iddia ediliyor.

İddialara göre otel patronları çalışma izni olmayan göçmen işçilerin sigortalarını hiç yapmazken diğer işçilerin önemli bir bölümünün yalnızca sigorta girişini yapmakla yetinmiş, primlerini ise hiç ödememiş. Patronların Ensesindeyiz Ağı’na başvuran işçiler normalleşme sonrası sezonun açılmasının ardından otelin tamamen dolmasına rağmen aylık cüzi miktarlar ödenerek geçiştirildiklerini, maaşlarının ne zaman ödeneceğini sorduklarında ise “biz bir aileyiz” edebiyatıyla oyalandıklarını ifade ettiler.

Sezon başından bu yana en üç, dört aylık maaşları içeride kalan işçiler, tek bir kuruş ödenmeden toplu olarak işten çıkarılmalarının ardından haklarını aramak için otele gittiklerindeyse darp edilip otelden atıldıklarını iddia ediyor. İşçiler ayrıca otelin el değiştirdiğini duyduklarını ve bir süredir eski otel patronuna kesinlikle ulaşamadıklarını belirtiyor.

Castle Resort Otel işçileri haklarını almakta kararlılar. Geçtiğimiz yıl benzer sorunların daha az sayıda arkadaşlarının başına geldiğini ve Patronların Ensesindeyiz Ağı ile birlikte hukuki yollara başvurarak haklarını alabildiklerini, bu sefer de mücadele edeceklerini dile getiriyorlar.

Castle Resort işçileri bir komite kurduklarını, önümüzdeki günlerde Patronların Ensesindeyiz Ağı ile birlikte yapacakları bir basın açıklamasıyla yaşadıkları sorunları kamuoyuna bildireceklerini duyurdular.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Casting ajansları en fazla genç oyuncu adaylarını sömürüyor

Referans Menajerlik işçinin alacaklarını ödemiyor  Genç oyuncu adaylarının tanımsız koşullarda ve sık sık hak gasplarıyla …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x