DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Castle Resort Otel işçileri gasp edilen ücretleri için basın açıklaması yaptı

Geçtiğimiz aylarda salgın bahanesi ile 4 aylık maaşları ödenmeden işten çıkarılan, Muğla Sarıgerme’de bulunan Castle Resort Otel işçileri Patronların Ensesindeyiz Ağı ile beraber mücadele etme kararı almıştı.

İşçiler bugün otel önünde bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamada patronun salgını bahane ederek haklarını vermediğini belirten işçiler, “bu kış günü işsiz bırakılan, hakları çalınan, yarını düşünen bizlerin ailelerinde sizlere yer yok. Bunun için mücadelemizde kararlıyız. Otelin el değiştirmesi, eski patronların kaçması bizleri hiç ama hiç ilgilendirmiyor. Bizler buradayız ve emeklerimizin karşılığını alacağız” dedi.

Maaşlarını alamayan Castle Otel işçilerinin basın açıklaması:

Basına Ve Kamuoyuna

Geçtiğimiz ayda Castle Resort Otel, salgında işlerin kötüye gitmesini bahane ederek 40’ın üzerinde iş arkadaşımızı işten çıkardı.

Öncelikle buradan duyuruyoruz. İşler otel için kötüye gitmedi, gitmiyor. Bu salgın döneminde işsiz kalan bizler için kötüye gidiyor. Otel, bu yaz normalleşmeyle beraber tam kapasite çalışırken bile, çalışma izni olmayan göçmen işçi arkadaşlarımızın sigortalarını zaten yapmazken, geri kalanımızın önemli bir bölümünün sadece sigorta girişlerini yapmakla yetindi. Bizleri aylarca cüzi miktarlar vererek oyalayan yönetim, hakkımız olan maaşlarımızı sorduğumuzda “Biz bir aileyiz” diyor.

Biz bir aileyiz evet. Ama bu ailede siz yoksunuz. Sizler, koskoca oteller alıp satarken ve maaşlarımızı ödeyecek para bulamazken, haklarımız için mücadele eden bizler bir aileyiz. Bu kış günü işsiz bırakılan, hakları çalınan, yarını düşünen bizlerin ailelerinde sizlere yer yok. Bunun için mücadelemizde kararlıyız.

Otelin el değiştirmesi, eski patronların kaçması bizleri hiç ama hiç ilgilendirmiyor. Bizler buradayız ve emeklerimizin karşılığını alacağız.

HAKLIYIZ. HAKKIMIZI ALACAĞIZ.

Patronların Ensesindeyiz Castle Resort Otel Emekçileri Komitesi 

Castle Resort Otel işçileri basın açıklaması

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Casting ajansları en fazla genç oyuncu adaylarını sömürüyor

Referans Menajerlik işçinin alacaklarını ödemiyor  Genç oyuncu adaylarının tanımsız koşullarda ve sık sık hak gasplarıyla …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x