DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Asil Çelik Halat fabrikasında salgına karşı önlem alınmıyor

İstanbul Ataşehir’de bulunan Asil Çelik Halat fabrikasında salgına karşı önlem alınmadığı ve işçilere görevleri dışında işler yaptırıldığı iddia edildi.

Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşan işçiler, işyerinde işçilerin görevinin dışında işler yaptığını, patronlarının talebiyle ofis işlerinden tuvalet temizliği ve çay servisine kadar her işi yapmak zorunda kaldıklarını, yöneticileri tarafından sürekli hakarete ve aşağılamaya maruz kaldıklarını belirtti.

Mesai saatlerinin 18.00’de bittiğini belirten işçiler, iş yoğunluğu nedeniyle neredeyse hiçbir zaman bu saatte çıkamadıklarını, gün içinde mola sürelerinin yetersiz olduğunu ve genellikle yemek molası dışında mola kullandırılmadığını ifade etti.

Hafta içi 08:00-18:00, cumartesi günü 08:00-15:00 saatleri arasında çalıştıklarını belirten işçiler, maaş bordrolarında fazla mesai ücreti gösterilmesine rağmen işçilere fazla mesai ödemesi yapılmadığını iddia etti.

PE’ye ulaşan işçiler, fabrikada salgına karşı önlemin duvarlara asılan uyarı yazılarıyla sınırlı kaldığını, üretim ve depoda çalışan işçilerin sosyal mesafe kurallarına aykırı maskesiz olarak çalıştırıldığını, yemekhanede kalabalık bir şekilde yemek yendiğini belirtti.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yamata şantiyesi

Rönesans ve Yamata İnşaat’ın Rusya’daki şantiyesinde yaşanan iş cinayetleri hakkında verilen soru önergesi yanıtsız bırakıldı

Rusya Amur bölgesinde bulunan Yamata Yatırım ve Rönesans Holding’in yapımını üstlendiği doğal gaz işleme şantiyesinde …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x