DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Piramit Restaurant’da hasta olduğu için işe gelemeyen kadın işçi patronu tarafından şiddete uğradı

İstanbul Bahçelievler mahallesinde bulunan Piramit Restaurant’da çalışan kadın işçi hasta olduğu için işe gidemediği gerekçesiyle patron tarafından şiddete uğradı.

Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşarak yaşadıklarını anlatan işçi, “4 Ekim’de çok hasta olduğum için işe gidemedim. Ertesi gün saat 11.00 civarı işe gittim. Patronum Sinan Yenigün ve kızı vardı. Dün çok hasta olduğum için işe gelemedim dedim. Sözümü bitirmeden, patron, kızgın bir üslupla “söyleyin muhasebeciye bu kaltağı ücretsiz izne ayırsın” diye bağırdı. Çok korktum ve kendisine “bana bu şekilde davranamazsınız sizin yaptığınız yasal değil” dedim. Patron sinkaflı küfürlerle köpürüyordu. Kendimi güvende hissetmediğim için iş yerinden uzaklaşmak istedim. Dışarı çıktığımda patron Sinan Yenigün de peşimden geliyordu, asansöre koştum içeri girdim, peşimden patron da asansöre bindi, kolumu büküp çantamı aldı ve içini karıştırıp, sürekli küfürlerle bana bağırıyordu. Asansör çıkış kapısına gelmişti, hemen indim ve polisi aradım. Bu sırada patron çantamı yol kenarına bırakıp uzaklaştı” dedi.

Polisin gelip tutanak tuttuğunu belirten işçi, “şu anda hem işsizim hem de işyerinden haklarımı almadan tartaklanıp hakarete uğrayarak atıldım” dedi.

Yaşadığı şiddete sessiz kalmayacağını belirten işçi, hukuki olarak haklarını arayacağını belirtti.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Casting ajansları en fazla genç oyuncu adaylarını sömürüyor

Referans Menajerlik işçinin alacaklarını ödemiyor  Genç oyuncu adaylarının tanımsız koşullarda ve sık sık hak gasplarıyla …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x