DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

PE Çiğli Tekstil İşçileri Mücadele ve Dayanışma Ağı’ndan Etkinlik

Patronların Ensesindeyiz Çiğli Tekstil İşçileri Mücadele ve Dayanışma Ağı “Pandemi Süreci Nasıl Yönetildi, Kimlerin Çıkarları Gözetildi” başlıklı etkinlikte Masal Kafe’de bir araya geldi.

Dr.Endam Köybaşı’nın sunumuyla gerçekleşen etkinlikte pandeminin en başından nasıl izlediği hatırlatıldı.  Hastalığın tıbbi bilimsel boyutunun anlatıldığı toplantıda, aynı zamanda salgın hastalığın ortalığa çıkardığı toplumsal eşitsizlikler üzerinde duruldu. Kapitalist dünyanın kar hırsı dolayısı ile hastalığın yayıldığı ve ölümlere neden olduğu söylendi.

Pandeminin olağanüstü değil bilakis beklenen bir süreç olduğu ancak siyasal iktidarların sermaye sınıfının çıkarlarını tercih etmesi dolayısı ile sürecin uzadığı iddia edildi. Salgın hastalığa karşı mücadelenin örgütlü, halkçı emekçilerden yana önlemlerle ancak mümkün olduğu bunun sadece politik değil aynı zamanda bilimsel bir tespit olduğu vurgulandı.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2 aydır maaşları ödenmeyen Point Kargo işçileri ücretlerini istiyor

Point Kargo’da çalışan işçiler, yoğun çalışma saatlerine rağmen iki aydır maaşlarını alamıyor. Özellikle pandemi döneminde …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x