DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Özel İzmir Elit Okulları, çalışanlarıyla görüşmeyi bile kabul etmiyor

İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde, Aralık ayından bu yana ücretlerini alamayan Özel İzmir Elit Okulları emekçileri dün okul patronları ve müdürle görüşmek için iş yerine gittiklerinde güvenlik tarafından durdurulup içeri alınmadılar.

Bu durum; öğretmeninden güvenlik görevlisine, mutfak ve temizlik işçisinden idari personeline kadar tüm kademelerde görev alan eğitim emekçileri tarafından tutanak altına alındı. Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gidildi ama bir sonuç alınamadı.

Kurum, daha önce de çalışanların maaşlarını ve sigorta primlerini yatırmamasıyla gündeme gelmişti. Öğretim yılı içinde birçok öğretmen bu yüzden görevini bırakmıştı. Salgın döneminde çalışanlara maaşlarının çok altında ödeme yapılacağı bildirildi.

Öğrenci ve veliler de bu duruma tepki gösteriyor, özellikle sınava giren 8. sınıf öğrencileri ve aileleri mağdur edildiklerini düşünüyorlar.

Sorunlar sadece bununla sınırlı değil. Öğretmenlere okul müdürü tarafından mobbing uygulandı, bu baskıyla Ekim ve Kasım aylarının hafta tatillerinde bile ücretsiz çalıştırıldılar.

 

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Özel Gökjet Okulu öğretmeni: Stresten dolayı kalp krizi geçirdim, şimdi hastane borcumu nasıl ödeyeceğimi düşünüyorum

Geçtiğimiz günlerde Patronların Ensesindeyiz (PE) ihbar hattına ulaşan bir özel okul öğretmeni, daha önceden çalıştığı …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x