DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Peridot Tekstil’de Mart ayı maaşları eksik ödendi

Salgın günlerinde sağlıksız koşullarda üretim devam ederken BEGOS 2.Bölgede yer alan Peridot Tekstil’de Mart ayı maaşları eksik ödendi. Nisan ayının 2.haftasında maaşların 1000 liralık kısmı verilmiş ve kalan kısmın ay sonunda verileceği belirtilmişti. Ancak  Nisan ayı sonu geldiğinde maaşların kalan kısmının yarısı bile ödenmedi. Maaşların ödenmediği gibi Peridot Tekstil işçileri sağlıksız koşullarda çalıştı.

Peridot Tekstil patronu Nisan ayı itibariyle “işçilerin iyiliğini” düşündüğünü belirterek maske ve tulum üretmek üzere işçileri fabrikaya çağırdı. Bu dönemde fabrikada çalışan düzenli işçilerin dışında parça başı çalışan işçilerin de getirilmesiyle olağandışı kalabalık koşullarda çalışma sürdü. Servislerde tek koltuk uygulamasının olmadığı, kimi servislerin tamamen dolu olduğu, yemekhanede ve çalışma ortamında sosyal mesafenin gözetilmediği, son zamanlarda tuvaletlerde dahi hijyen koşullarının yeterince sağlanmadığı aktarıldı. Son olarak da parça başı ve yevmiyeci işçilere ödemeler yapılırken 2 hafta geçmesine rağmen düzenli işçilerin maaşlarının yatmaması Peridot Tekstil işçilerinde tepkilere neden oldu.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NAK Kargo’da ücretsiz izne çıkarılan işçiler direnişe geçti

NAK Kargo’nun İzmir Bornova’daki şubesinde hiçbir gerekçe gösterilmeden ücretsiz izne çıkarılan işçiler direnişe geçti. Yaklaşık …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x