13 Temmuz 2024, Cumartesi

Fen Bilimleri Özel Öğretim Kursu’nda hak gaspı sürüyor

Pandemi sürecini bahane ederek öğretmenlerin maaşlarını ödemeyen Fen Bilimleri Özel Öğretim Kursu patronu ortalıktan kaybolurken, kurs öğretmenlerinin oluşturduğu Komite bir açıklama yaparak haklarını almak için mücadeleyi sürdüreceklerini kaydetti.

Fen Bilimleri Özel Öğretim Kursu Öğretmen Komitesi’nin yaptığı açıklama şu şekilde:

“Bizler, zaten gecikmeli aldığımız maaşlarımızı alabilmek için yaşanan pandemi süreci bahane edilerek ödemekten kaçınan patrona karşı mücadele sürdüren Libadiye Nazmi Arıkan Fen Bilimleri, Bakırköy Fen Bilimleri, Altunizade Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Özel Öğretim Kursu öğretmenleriyiz. İki hafta önce bir araya gelerek PE Fen Bilimleri Özel Öğretim Kursu Öğretmen Komitesi’ni kurduk, işverenden kazanılmış haklarımızı talep ettik.

Bizler 2 aydır kurumdan ödenmeyen maaşlarımızı ve kurumdaki 10 günlük hak ediş ücretlerimizi almayı bekliyoruz. Maaşlarımız ödenmemiş olmasına rağmen öğrencilerimizi mağdur etmemek adına onlarla ilgileniyor ve iletişim kuruyoruz. Haklarımızı almak için görüşme taleplerimiz ne kurumdan yetkili birine ne de patron Ufuk Akçekaya’ya ulaşamadığımız için yanıtsız kalıyor. Kurum yaşadığımız bu zorlu süreçteki mağduriyet için açıklama yapma sorumluluğunu dahi kendinde görmüyor. Sadece bizler değil öğrencilerimiz ve velilerimiz de yoğun bir mağduriyet yaşıyorlar.

Patron Akçekaya’nın daha önce de farklı isimlerle özel öğretim kurumları açıp öğretmenlere maaşlarını, velilere ücretlerini ödemeden kapattığı ve öğretmen, öğrenci ve velileri mağdur ettiği biliniyor. Bu patron tüm bunlara rağmen herhangi bir yaptırımla karşılaşmadan halen özel öğretim faaliyetlerini sürdürebilirken, şimdi yine öğretmen, öğrenci ve veli, yüzlerce insanı mağdur ediyor.

Patron Akçekaya’ya hatırlatıyoruz.

Aynı oyunu tekrar oynamanıza, haklarımızı gasp etmenize izin vermeyeceğiz. Hangi koşulda olursak olalım, haklarımızı alana ve sizin gibi tüccarlar eğitim alanından elini çekene kadar mücadele edeceğiz.”

PE Fen Bilimleri Özel Öğretim Kursu Öğretmen Komitesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!