DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Atabey Özel Ders Merkezi Öğretmen Komitesi açıklamasına kurumdan yanıt

Atabey Özel Ders Merkezi’nde çalışan öğretmenlerin salgın günlerinde karşılaştıkları hak kayıpları ve sorunları 23 Nisan tarihinde internet sitemizde yayınlanmıştı. https://patronlarinensesindeyiz.org/2020/04/23/atabey-ozel-ders-merkezi-ogretmen-komitesi-kuruldu/

Atabey Özel Ders Merkezi Öğretmen Komitesi’ni kurarak bir araya gelen öğretmenlerin yaptığı açıklamaya kurumdan yanıt geldi. Atabey Eğitim Kurumları İnsan Kaynakları müdürü tarafından e-posta yoluyla yapılan açıklama şöyle:

“‘Atabey Eğitim Kurumları Açıklaması’

23 Nisan tarihinde sitenizde yayınlanan ‘Atabey Özel Ders Merkezi Öğretmen Komitesi Kuruldu’ başlıklı habere ilişkin olarak konuya dair açıklamamız şu şekildedir:

  • Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 Pandemi süreciyle birlikte kurumumuzda çalıştığımız hiçbir çalışma arkadaşımız ile yolları ayırmamak üzere bir planlama yaparak iktisadi önlemlerimizi tüm kademelerde geçerli olmak üzere yapmış bulunmaktayız. Süreçte ilgili şube çalışanları ve yönetimi arasındaki iletişim kazasından kaynaklı süreçten doğan bir durum ortaya çıkmıştır.
  • Konuya ilişkin olarak tarafımıza ulaşan çalışma arkadaşlarımıza konuyu inceleyip, soruşturup taraflarına döneceğimizi iletmiş fakat biz yanıt vermeden konunun haberleştirildiğini görmüş bulunmaktayız.
  • Taraflarına gerekli inceleme ve soruşturmaları yaptıktan sonra bir toplantı ile dönmüş ve konuya dair mağduriyet oluşturabilecek yanlış anlaşılmaya bağlı konuları karara bağlamış ve hiçbir hak kaybına mahal verilmeden kendilerinin de rızalarıyla süreci neticelendirmiş bulunmaktayız.

Konuya ilişkin İlgili açıklamamızı kamuoyunun dikkatine sunarız.”

Kurumun Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaştırdığı yanıtın ardından Atabey Özel Ders Merkezi Öğretmen Komitesi yeni bir açıklama yayınladı.

Bizler hak gaspına uğrayan Atabey Özel Ders Merkezi öğretmenleriyiz.

Özellikle salgın döneminde yaşadığımız sömürü katlanarak arttı. Yönetim tarafından bizlere yeni sözleşmeler dayatılarak, kesintili maaşlarla eskisine göre çok daha fazla çalışmamız istendi. Haklarımızı talep etmemiz üzerine çalışma hakkımız engellendi. Tüm bunların sonucunda bizler bir araya gelerek PE Atabey Özel Ders Merkezi Öğretmen Komitesini kurduk. Ve verdiğimiz kararlı mücadele sayesinde maaş kesintilerimizi geri almış bulunmaktayız.

Bu sürecin bizler açısından önemli kazançlarından biri de örgütlülüğün karşısında hiçbir şeyin duramayacağını öğrenmek oldu.

Bizleri yan yana getiren, mücadelemizin her anında yanımızda olan Patronların Ensesindeyiz Ağı’na teşekkür ederiz.

Ve emeği sömürülen tüm öğretmenlerimizi Patronların Ensesindeyiz Ağında örgütlenmeye çağırıyoruz.

Biliyoruz ki ancak örgütlü öğretmenler emek hırsızlığına, sömürüye, hak gasplarına karşı ayakta durabilir. Bundan sonra da her türlü hak gaspına karşı mücadelemizi sürdüreceğiz.”

Yaşasın mücadelemiz!

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Karizma Beşler fabrikasında işçilerin fazla mesai ücretleri ödenmiyor

İstanbul Silivri’de bulunan Karizma Beşler sucuk fabrikasında Aralık ayı mesai ücretlerinin eksik dağıtıldığı öğrenildi. Patronların …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x