DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Atabey Özel Ders Merkezi Öğretmen Komitesi kuruldu

Bizler Atabey Özel Ders Merkezi’nde çalışan öğretmenleriz. Pandemi süreci ile birlikte kurumumuzda online eğitime başladık. Hepimize sadece bu dönem içerisinde geçerli olacak, maaşlarımızın %10 kesintiye uğrayacağını içeren bir sözleşme imzalattılar. Ancak maaşlarımız yemek masrafı adı altında bu kesintinin çok daha üstünde bir kesintiyle yatırıldı. Bugüne kadar yönetimden tarafımıza böyle bir ödenekten söz edilmemişti dahası sözleşmede de böyle bir ödenek verildiğine dair bir beyan yoktu. Bizler çalıştığımız süre boyunca zaten yemek ücreti almıyorduk. Sözleşmede olmayan, yasal dayanağı bulunmayan bu madde bizlere dayatılmaya çalışıldı. Tüm bu olanların üzerine kurum yönetimi telafi dersi adı altında çalıştığımız sürenin neredeyse iki katı kadar fazla çalışmamızı istiyor. Bizler bu dayatmaların yasal olmadığını ve bunları kabul etmediğimizi, eksik yatan maaşlarımızın tamamlanmasını istediğimizi bildirdiğimizde ise online eğitim yaptığımız siteye erişimimiz engellendi. Haklarımızı talep ettiğimizde kurum yönetiminin bize gösterdiği yol ise ‘’beğenmiyorsanız istifa edin’’ oldu.

Bizler Atakent şubesi öğretmenleri olarak;

Verdiğimiz emeğin karşılığının almak için bir araya geldik. Tüm haklarımızı alana kadar da mücadele edeceğimizi bildiriyoruz.

Atabey Özel Ders Merkezi Öğretmen Komitesi

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2 aydır maaşları ödenmeyen Point Kargo işçileri ücretlerini istiyor

Point Kargo’da çalışan işçiler, yoğun çalışma saatlerine rağmen iki aydır maaşlarını alamıyor. Özellikle pandemi döneminde …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x