25 Mayıs 2024, Cumartesi

Fen Bilimleri Koleji Öğretmen Komitesi taleplerini açıkladı

Bizler, geçen sene ve bu sene çalışıp emeğinin karşılığını alamayan öğretmenler olarak bir araya geldik, Fen Bilimleri Öğretmenleri komitesini kurduk.

Daha öncesinde işletmecisi olduğu Beykent Okullarının dört şubesini birden kapatıp, yüzlerce veli ve öğretmeni mağdur eden Ufuk Akçekaya’nın patronu olduğu okullarımızda ( Study Box Nil Eğitim Sağlık Turizm Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. şirketinde) kimimizin bir aylık, kimimizinse birkaç aylık maaşı ve hepimizin maaş harici 10 günlük çalışma bedeli içerde kalmıştır.

Bu sene çalışan öğretmenler olarak müdüriyetten tarafımıza, işe girerken ön sözleşme yapılıp resmi sözleşmenin daha sonra yapılacağı söylenmiş; fakat bu söz tutulmamıştır. Daha sonra ön sözleşmenin geçerli olduğu söylenerek mağduriyetler zinciri başlatılmıştır. Biz bu ön sözleşmenin nüshasını istediğimizde tarafımıza “gerek yok” denilerek karşılık verilmiştir.

Bizlerin sigortası, işe başladıktan 28 gün sonra, bizim sigorta yapılmadığını fark ettiğimizi dile getirmemiz neticesinde başlatılmıştır.

Maaşlarımızın bir kısmı maaş kartına yatırılmış, bir kısmı elden verilmiştir. Hatta çoğu öğretmenin banka anlaşmalı maaş kartı bile olmamış, maaş ödemeleri şahsi hesaplarına yatırılmıştır. İşten ayrılan öğretmenlerimizin ise ödemelerinin büyük kısmı yapılmamıştır.

Özel öğretim kurumunda çalışan öğretmenlerin bu kurumlarda çalıştığına dair atamaları yapılırken bize de bu haktan yararlanacağımız söylenmiş, fakat bu söz de yerine getirilmemiştir.

Kurumun birçok eksikliğine karşın öğretmenler öğrencilerle hala iletişim halinde olup sınav süreciyle ilgili desteklerine devam etmektedir.

Bizler Libadiye ve Altunizade Nazmi Arıkan Özel Fen Bilimleri Kursu ve Bakırköy Fen Bilimleri Özel Eğitim Kursu öğretmenleri olarak hakkımızı savunmaktan ve maaş ödemelerimizi almaktan vazgeçmeyeceğimizi duyuruyoruz. Emeğimizin karşılığını alana kadar mücadele edeceğimizi tarafınıza bildiriyor, hakkı gasp edilen diğer öğretmen arkadaşlarımızı da komitemize davet ediyoruz.

 Nazmi Arıkan Özel Fen Bilimleri Eğitim Kursu – Fen Bilimleri Özel Eğitim Kursu Öğretmen Komitesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!