DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

BİM işçileri sokağa çıkma yasağının yükünü taşımaya devam ediyor

BİM yönetimi işçilere gönderdiği bir yazıyla Pazartesi günü yoğunluk yaşanacağından tüm izinlerin iptal edildiğini ve işe başlama saatinin bir saat erkene alındığını bildirdi.

İşçilere gelen yazı şöyle:

Pazatesi günü eylem planı;
-Yaşanabilecek olası yoğunluk ve cumartesi gününden sarkan sevkıyatlar nedeniyle mağazalar full kadro ile satışa açılarak kontrollü hareket edilmelidir.Yoğunluk duruma göre antre çalışması yaptırılabilecektir.
-Bu süreçte varsa pazartesi günü haftalık izin kullanımları iptal edilmelidir.
-Bu kapsamda tüm çalışanlarımız ile irtibat durumunda olunmalıdır.
-Kepenkli mağazalarımız satışa açıldığında ilk olarak sadece giriş çıkış bölümleri açılarak,diğer bölümleri kapalı şekilde bırakılmalıdır.Arızalı kepenklerimiz varsa ivedi şekilde firma yönlendirmesi yapılarak sorun giderilmelidir.
-Bir çalışanımız mutlaka mağaza giriş bölümlerinde gerekli uyarıları yaparak müşteri kabul sayısına uygun şekilde giriş bölümlerini satışa kapatmalıdır.
-BS’ler tarafından Mağazaların madeni para ve poşet stokları ivedi şekilde gözden geçirilmelidir.Gerekli takviyeler mümkün olduğu ölçüde hızlı bir şekilde yapılmalıdır.
-SKT süresi dolan ve tazeliğini kaybetmiş ürünlere yönelik kontroller mağaza satışa açılmadan önce ivedi şekilde yapılarak ilgili ürünler satıştan kaldırılmalıdır.Bu kapsamda mağazalarımız pazartesi günü mesai başlangıcı 09:45’ten 08:45’e çekilerek erken giriş yapmaları sağlanmalı ve telafileri çalışmaları mutlaka yapılmalıdır.
-Tüm mağazalarda sadece bir personel (MS/MSY) SKT risk kontrolü yaparak Bölge Sorumlusuna iletmeli ve PM onayı ile gerekli fiyat çalışması yapılmalıdır.
-BS’ler pazartesi günü sorumlu olduğu tüm mağazalara hızlandırılmış ziyaretler yaparak bahsedilen konulara yönelik alınan tedbirler kontrol etmeli ve gerekli müdahaleler yapmalıdır.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Senamoni Güzellik Merkezi patronu kadın işçiyi önce fazla mesaiye zorladı sonra küfür etti

Kadıköy’de faaliyet göstermekte olan Senamoni Güzellik Merkezi’nde çalışan bir kadın işçi Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşarak …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x