DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

PE İnşaat İşçileri Dayanışma Ağı: Hasan Oğuz işçilerin mücadelesinde yaşayacaktır

Devyapı-İş Sendikası Avrupa Yakası Temsilcisi Hasan Oğuz, Kovid-19 tedavisi görürken yaşamını yitirdi.

Hasan Oğuz, Doğuş Holding’in yapımını üstlendiği Galataport şantiyesinde çalışıyordu. Binlerce işçinin çalıştığı şantiyede işçiler, 20 Mart günü koronavirüs salgınına karşı hiçbir önlem alınmadığı gerekçesiyle iş bırakmıştı. Bu zamana kadar şantiyede birçok vaka görülmesine rağmen üretim devam etti. Hasan Oğuz, 7 Nisan günü şantiyede kalp krizi geçirmesinden sonra kaldırıldığı hastanede Kovid-19 tedavisi devam ederken yaşamını yitirdi.

Şantiyelerde binlerce inşaat işçisinin koronavirüse karşı hiçbir önlem alınmadan çalışmak zorunda bırakılmasının, hastalanmasının ve canlarından olmasının nedeni patronların kâr hırsıdır. Kriz koşullarında patronları zengin etmekten başka bir şey düşünmeyen siyasi iktidardır. İnsanların kitle kitle ölümüne neden olan bu düzendir. İşçilerin sırtından geçinen bu düzeni işçilerin mücadelesi yıkacaktır. Hasan Oğuz işçilerin mücadelesinde yaşayacaktır.

Ailesinin ve mücadele arkadaşlarının başı sağ olsun.

Dayanışmayla…

 

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Point Kargo işçileri: Haklarımızı alana kadar mücadele edeceğiz

Pandemi dönemi boyunca yoğun çalışmaya maruz kalan Point Kargo işçileri yaşadıkları haksızlıklara karşı mücadele ediyor. …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x