DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

İşçileri önce Kuveyt’e götürüp çalıştırdılar, sonra maaşlarını ödemeyip geri gönderdiler

Demircioğlu adlı inşaat şirketi, 12 işçiyi Kuveyt’te bir şantiyeye götürerek 1,5 ay boyunca çalıştırdı. Daha sonra “işi alamadık” diyen şirket, işçileri Türkiye’ye geri gönderdi. Maaşlarını alamayan ve mağdur olan işçiler yaşadıklarını Patronların Ensesindeyiz Ağı’na iletti.

Demircioğlu İnşaat adlı şirket, bir şantiye işi için Kuveyt’e götürdüğü işçilerin haklarını ödemedi, işi alamadık deyip 1,5 ay sonra Türkiye’ye geri gönderdi.

Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşan işçiler yaşadıkları hak kayıplarını anlatırken, 1600 dolara anlaştıkları iş için ödemenin bir bölünü alabildikleri, geri kalan ödemenin “zarar ettim” denilerek yapılmadığını aktardı. İşçiler söz konusu çalışma için kendilerine sigorta da yapılmadığını ifade etti.

Patronun haklarını talep eden işçilerin taleplerine yanıt vermediğini aktaran işçiler, birlikte hareket ederek ve hukuki yola da başvurarak haklarını alacaklarını dile getirdi.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NAK Kargo’da ücretsiz izne çıkarılan işçiler direnişe geçti

NAK Kargo’nun İzmir Bornova’daki şubesinde hiçbir gerekçe gösterilmeden ücretsiz izne çıkarılan işçiler direnişe geçti. Yaklaşık …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x