DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

THY Teknik Bilgi Teknolojileri Başkanlığı’nda işçi kıyımı ve mobbing iddiası

THY Teknik Bilgi Teknolojileri Başkanlığı’nda son dönemde çalışanlara mobbing ve baskı yapıldığı, işten çıkarmaların olduğu iddia edildi. Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşan bir THY Teknik BT çalışanı, birçok kişinin haksız yere işine son verildiğini, mobbing aracılığı ile de çalışanların kendilerinin işten ayrılmasına zemin hazırlandığını aktardı. Toplantılarda konuşan ve koşullardan rahatsızlığını ifade eden çalışanların işten çıkarıldığını ifade eden BT çalışanı, bazen yöneticilerin “herkes ayağını denk alsın” gibi ifadelerle çalışanları tehdit ettiklerini iletti. Baskıya ve mobbinge dayanamayan arkadaşlarının işten ayrılmak ya da birim değiştirmek zorunda kaldıklarını ifade etti.

2 yıl boyunca Bilgi Teknolojileri çalışanlarının geniş gövde hangarının yanındaki ofiste çalıştırılarak uçak tineri ve boyası solumalarına neden olunduğunu belirten işçi, boya kokusundan hastalanan arkadaşlarının olduğunu ifade etti.

Kadroya alım sınavlarında ise uzun yıllardır çalışan tecrübeli çalışanların değil tecrübesiz ve torpilli kişilerin kadroya alındığını aktardı.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2 aydır maaşları ödenmeyen Point Kargo işçileri ücretlerini istiyor

Point Kargo’da çalışan işçiler, yoğun çalışma saatlerine rağmen iki aydır maaşlarını alamıyor. Özellikle pandemi döneminde …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Gizli
Gizli
1 yıl önce

Yeni dünya düzeni adi altinda bi çok insanin sabri ,kişiliği ve ekmeği ile oynuyorlar. Kendi hegemonyalarini kurmak yolunda engel gorduklerini asimile etmeye ya da kapi disari etmeye yemin etmis gibiler.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x