25 Mayıs 2024, Cumartesi

TEKZEN çalışanları Covid-19 önlemi alınmamasından şikayetçi

Yapı Marketi olarak hizmet veren TEKZEN çalışanları Facebook grupları üzerinden ve PE ‘ye ulaşarak şikayetlerini dile getirdi. Türkiye çapında AVM’ler dışındaki 80 adet TEKZEN Mağazası çalışmaya devam ediyor. Çalışanlar, bu mağazalarda salgına karşı önlemlerin yetersiz olduğunu şöyle aktardılar:

  • Kasiyerler dışında maske ve eldiven kullanımı nerede ise yok. Daha önce maske dağıtıldı fakat şu anda mağaza müdürleri “zaten gerek yokmuş” diyerek yeni maske ve eldiven dağıtımını durdurdu.
  • İzin alınacaksa senelik izinlerden kullandırıyorlar. Eğer 2020 senesinin izni bitti ise önümüzdeki senenin izninden borçlanıyoruz. Süreç uzadığında kaç yıl daha borçlanacağımızı bilmiyoruz.
  • Mağazada 10 m yemekhanede öğle yemeği yeniyor. Burada sosyal mesafenin nasıl korunacağı büyük bir soru işareti.
  • Virüsün temaslı bulaştığı ortada olmasına rağmen hala parmak izi okuması ile mesailer kontrol edilmekte. Her gün onlarca çalışan parmak izi okuma cihazına art arda parmaklarını değdiriyor.

Mağaza müdürleri endişe etmememizi söylerken Genel Merkez COVİD-19 önlemleri çerçevesinde tatil edilmiş durumda. Mağaza yöneticileri sosyal medyada sorunlarını dile getiren çalışanları  Whatsapp gruplarında provokasyon yapmakla suçluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!