DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

The Peak Hotel patronundan geri adım

Sigortasız çalıştırılan ve salgın bahanesiyle kapının önüne koyulan The Peak Hotel Taksim işçileri bir süre önce Patronların Ensesindeyiz Dayanışma Ağı’na ulaşmış ve bir iş yeri komitesi kurarak taleplerini iletmişti.

Patronların Ensesindeyiz Ağı’nda yapılan haber sonrası Maliye’den görevlilerin otele giderek incelemelerde bulunmasının patronun keyfini epey kaçırdığını söyleyen işçiler mevcut çalışanların sigortalarının yapıldığını ve tüm çalışanlara sigortasız çalıştırıldıkları günler için ödenecek ücretin ödenmeye başlandığını aktardı.

Fakat hâlâ sigorta girişi yapılmamış ve bu bahaneyle ücretsiz izne bile gerek duyulmadan işten atılan arkadaşları için bir adım atılmadığını belirten işçiler, arkadaşlarının sigorta girişlerinin yapılarak yeniden işe alınmaları ve otelde ücretli izin uygulamasına geçilmesi yönündeki taleplerinin devam ettiğini ifade ediyorlar.

https://patronlarinensesindeyiz.org/2020/03/27/the-peak-hotel-taksim-calisanlari-pe-istanbul-otel-emekcileri-dayanisma-agina-katilarak-taleplerini-duyurdu/

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NAK Kargo’da ücretsiz izne çıkarılan işçiler direnişe geçti

NAK Kargo’nun İzmir Bornova’daki şubesinde hiçbir gerekçe gösterilmeden ücretsiz izne çıkarılan işçiler direnişe geçti. Yaklaşık …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x