21 Haziran 2024, Cuma

Side Lilyum Otel’den işçilerin iddiasına yanıt

Side Lilyum Otel işçileri geçtiğimiz hafta PE Ağı’na yaptığı ihbarla yaşadıkları sorunları aktarmıştı. Konunun kamuoyuna yansımasının ardından otel PE Ağı’na yolladığı bir e-postayla iddialara yanıt verdi.

Otel avukatının yolladığı e-postada anlatıldığına göre Otelde her şey yolunda. Buna göre otel bugüne kadar, “misafirlerini en iyi şekilde ağırlamakta, çalışanlarına en iyi ekonomik ve çalışma koşullarını sağlamakta, çalışanlar ve otel misafirleri ile ilgili olarak en küçük olumsuz bir durum bulunmamakta”

Oysa bu her şeyin “dört dörtlük” olduğu iddia edilen otelde çalışanları 13 Mart tarihinden buyana ücretsiz izinde bulunduklarını, kendilerine, “bekleyin” dendiğini, belirsizlik nedeniyle yaşamlarına dair bir planlama yapamadıklarını ifade ediyor.

  https://patronlarinensesindeyiz.org/2020/03/26/side-lilyum-otelde-isciler-ucretsiz-izin-istemiyor/

Otelden iddialara yönelik gelen e-postada aynı zamanda kısa çalışma ödeneği için başvuru yapıldığı bilgisi de yer alıyor. Böylece otel çalışanları Patronların Ensesindeyiz’in yayınladığı ihbar üzerine yapılan açıklamayla kısa çalışma ödeneğine başvurulduğunu eş zamanlı olarak öğrenmiş oldular.

Otel çalışanlarının haklarının takipçisi olmayı sürdüreceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!