25 Mayıs 2024, Cumartesi

Bursa Özel Meltem Okulları’nda öğretmenler maaşını alamıyor

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş ile birlikte parti yönetiminde yer alan kişilerle ilişkisi bilinen Özel Meltem Okulları’nın Bursa, Esentepe Mahallesi’nde bulunan şubesinde çalışan öğretmen ve personeller uzun süredir maaşlarını alamıyor

Patronların Ensesindeyiz Dayanışma ve Haberleşme Ağı’na gelen ihbara göre, Bursa Meltem Okulları bünyesinde çalışan personel ve öğretmenlere aylardır maaş ödenmiyor. Alınan bilgiye göre okulda yedi aylık birikmiş maaşı olan öğretmenler de bulunuyor.

İnternet sitesinde yer alan bilgiye göre “Bursa’nın en köklü okulu” olduğu iddia edilen Meltem Okulları’nda çalışan öğretmenler, muhasebe bölümünün telefonlara cevap vermediğini, okul yönetiminin de kendilerini sürekli oyaladığını ve somut herhangi bir adım atılmadığını belirtiyor.

Diğer yandan Meltem Okulları’nda ciddi bir emek sömürüsü yaşanıyor. PE Dayanışma Ağı’na gelen bilgilere göre okulda yaklaşık yirmi öğretmen çalışıyor ve öğretmenlerin çoğunluğu anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinin hepsinde derse giriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!