DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Bursa Özel Meltem Okulları’nda öğretmenler maaşını alamıyor

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş ile birlikte parti yönetiminde yer alan kişilerle ilişkisi bilinen Özel Meltem Okulları’nın Bursa, Esentepe Mahallesi’nde bulunan şubesinde çalışan öğretmen ve personeller uzun süredir maaşlarını alamıyor

Patronların Ensesindeyiz Dayanışma ve Haberleşme Ağı’na gelen ihbara göre, Bursa Meltem Okulları bünyesinde çalışan personel ve öğretmenlere aylardır maaş ödenmiyor. Alınan bilgiye göre okulda yedi aylık birikmiş maaşı olan öğretmenler de bulunuyor.

İnternet sitesinde yer alan bilgiye göre “Bursa’nın en köklü okulu” olduğu iddia edilen Meltem Okulları’nda çalışan öğretmenler, muhasebe bölümünün telefonlara cevap vermediğini, okul yönetiminin de kendilerini sürekli oyaladığını ve somut herhangi bir adım atılmadığını belirtiyor.

Diğer yandan Meltem Okulları’nda ciddi bir emek sömürüsü yaşanıyor. PE Dayanışma Ağı’na gelen bilgilere göre okulda yaklaşık yirmi öğretmen çalışıyor ve öğretmenlerin çoğunluğu anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinin hepsinde derse giriyor.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NAK Kargo’da ücretsiz izne çıkarılan işçiler direnişe geçti

NAK Kargo’nun İzmir Bornova’daki şubesinde hiçbir gerekçe gösterilmeden ücretsiz izne çıkarılan işçiler direnişe geçti. Yaklaşık …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x