DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Özak Holding’e bağlı şirketten atılan işçi anlattı

Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşan eski bir Özak Holding çalışanı bu holdinge bağlı şirketteki yaşadığı haksızlıkları şöyle anlattı:

” Özak Holding’e bağlı şirketlerde (Büyükyalı- Grand Pera- Bulvar 216-Hayattepe) maaşların yarışı elden kalan yarışı ise bankadan ödenmektedir. Şirkete birkaç defa müfettiş görevlendirildi ve yönetimden telefonlar alarak elden maaş almadığımız yönünde ifade vermemiz için baskı yapılması üzerine müfettişlere elden maaş almıyoruz diye beyan verdik. İşten çıkarmalarda maaşların yarışı elden ödendiği için tazminatlar da eksik hesaplanıyor.

Yine işsizlik maaşlarını da bu yüzden eksik alıyoruz ve bankadan kredi çekmek istediğimizde az yatan maaşımızdan ötürü kredi alamıyoruz. Son zamanlarda yasanan korona salgınından ötürü ise işçiler zorunlu yıllık izne çıkarılarak bir kez daha mağdur edilmişlerdir.

Bu anlattıklarımın tek bir maddesinde en ufak bir abartı dahi yoktur. Tüm arkadaşlarımı bu haksızlıklar karşısında Patronların Ensesindeyiz Ağı’na davet etmek istiyorum.”

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Limak’ın Kuveyt’teki havalimanı şantiyesinde, hakkını isteyen işçiye yetkilinin tokat atması üzerine işçiler eylem yaptı.

Limak inşaatın Kuveyt havalimanı şantiyesinde çalışan işçilere ücretsiz izin ve işten çıkış dayatılmıştı. Bugün işçiler …

Yorum yazın

avatar
  Kaydol  
Bildir