20 Haziran 2024, Perşembe

Özak Holding’e bağlı şirketten atılan işçi anlattı

Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşan eski bir Özak Holding çalışanı bu holdinge bağlı şirketteki yaşadığı haksızlıkları şöyle anlattı:

” Özak Holding’e bağlı şirketlerde (Büyükyalı- Grand Pera- Bulvar 216-Hayattepe) maaşların yarışı elden kalan yarışı ise bankadan ödenmektedir. Şirkete birkaç defa müfettiş görevlendirildi ve yönetimden telefonlar alarak elden maaş almadığımız yönünde ifade vermemiz için baskı yapılması üzerine müfettişlere elden maaş almıyoruz diye beyan verdik. İşten çıkarmalarda maaşların yarışı elden ödendiği için tazminatlar da eksik hesaplanıyor.

Yine işsizlik maaşlarını da bu yüzden eksik alıyoruz ve bankadan kredi çekmek istediğimizde az yatan maaşımızdan ötürü kredi alamıyoruz. Son zamanlarda yasanan korona salgınından ötürü ise işçiler zorunlu yıllık izne çıkarılarak bir kez daha mağdur edilmişlerdir.

Bu anlattıklarımın tek bir maddesinde en ufak bir abartı dahi yoktur. Tüm arkadaşlarımı bu haksızlıklar karşısında Patronların Ensesindeyiz Ağı’na davet etmek istiyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!